українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив передбачити кошти на будівництво шкіл на Івано-Франківщині та Волині
05.09.2013 | 15:12
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив вжити невідкладних заходів для забезпечення належних умов навчання дітей у двох школах на Івано-Франківщині та Волині, де приблизно двохсот школярів навчалися у аварійних приміщеннях, що не є шкільними за призначенням.

Зрозуміло, що ситуація викликала справедливі нарікання батьків.

Так, батьки учнів Раковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Богородчанської районної ради Івано-Франківської області вирішили не пускати дітей до непристосованих приміщень. Батьки також категорично не погоджуються, щоб їхні діти їздили до шкіл у сусідніх селах.

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Осівці Камінь-Каширського району Волинської області розміщена у п’яти пристосованих приміщеннях. Зокрема, учні першого класу навчаються в приміщенні дошкільного навчального закладу, а учні 2-4 класів – в приміщенні сільської ради.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров був обурений не тільки тим, що дітям не були створені необхідні умови для навчання, а й тим, що цю ситуацію приховували місцеві чиновники. Глава Уряду доручив Міністерству освіти і науки разом з обласними адміністраціями вжити термінових заходів з виправлення ситуації та зробити адміністративні висновки щодо тих, хто відповідає за незадовільну підготовку до навчального року.

Сьогодні в с. Раковець розпочато зведення фундаменту нової школи, в с. Осівці - виготовлено проектно-кошторисну документацію.

Прем’єр-міністр також доручив Міністерству фінансів у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства передбачити кошти для будівництва шкіл у необхідному обсязі за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.

Водночас Микола Азаров наголосив, що першого вересня всі діти безумовно повинні були сісти за шкільні парти у належно підготовлених до навчання приміщеннях. Відповідальність за це несуть Міністерство освіти і науки, а також місцева влада. Уряд продовжить контролювати виконання цього завдання. На звернення батьків чи педагогів на місця готові виїхати відповідальні комісії, завдання яких: виявити і допомогти оперативно усунути недоліки підготовки навчальних закладів до навчального процесу.

 

версія для друку