українська російська англійська
Н. Королевська: Реалізація європейських соціальних стандартів в Україні - основний пріоритет у роботі Мінсоцполітики
05.09.2013 | 19:56
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Реалізація європейських соціальних стандартів в Україні – основний пріоритет у роботі Мінсоцполітики. Про це на XXIII економічному форумі «Перспективи нового світового порядку» в м. Криниця (Польща) заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час особистої зустрічі з Європейським комісаром з ринку праці, соціальних питань і політики соціальної інтеграції Ласло Андором.

«Особливе значення для Міністерства соціальної політики України має співробітництво та участь у ініціативах ЄС. Проте основний пріоритет у роботі Мінсоцполітики – реалізація європейських соціальних стандартів в Україні», - сказала Наталія Королевська.

Вона також зазначила, що тема євроінтеграції об’єднала політиків всередині країни.

«Прагнучи і надалі розширювати це партнерство, я сподіваюсь на поглиблення співпраці з Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань зайнятості, соціальних справ та політики соціальної інтеграції у напрямі зайнятості, соціального захисту та інтеграції та гендерної рівності», - зауважила Міністр.

Європейський комісар з ринку праці, соціальних питань і політики соціальної інтеграції Ласло Андор сказав, що євроінтеграція повинна бути взаємно вигідною, і що він особисто з нетерпінням чекає Вільнюського саміту та підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Він також відзначив, що у питанні вирішення проблем зайнятості не можна оминати тему умов зайнятості.

«Кількість – не завжди якість. У питанні трудових відносин роботодавця та працівника важливо не забувати про умови праці. Вони мають бути закріплені на законодавчому рівні – у Трудовому кодексі», - сказав Ласло Андор.

Наталія Королевська погодилася з колегою та уточнила, що саме через неузгодженість деяких положень Трудового кодексу документ в Україні досі не прийнятий.

«Я займаю дуже принципову позицію у питанні прийняття Трудового кодексу. Він має бути узгодженим з усіма сторонами соціального діалогу. Доки він не буде обговорений на усіх рівнях та підтриманий усіма зацікавленими сторонами, законопроект не отримає погодження від Мінсоцполітики», - заявила Міністр.

На завершення сторони домовилися взяти участь у міжнародному форумі з питань зайнятості, який відбудеться у Києві навесні 2014 року.

 

версія для друку