українська російська англійська
Україна та Митний союз працюють над питанням проходження товарів через митний кордон
06.09.2013 | 10:30
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Митні органи України спільно з митними органами Російської Федерації та відповідними фахівцями Митного союзу розробляють ефективні механізми взаємодії щодо вирішення питання проходження товарів через митний кордон України і країн Митного союзу в разі підписання Україною угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС.

Про це в інтерв’ю «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

За його словами, російська сторона висловила стурбованість щодо того, чи не відбуватиметься безмитного проходження товарів з Євросоюзу транзитом через територію України на територію країн Митного союзу у випадку укладення Україною угоди про зону вільної торгівлю з ЄС за умови функціонування угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД.

«Якраз механізм недопущення цього ми зараз відпрацьовуємо між митними органами нашої країни і Російської Федерації, країнами всього Митного союзу. Ми запропонували досить зрозумілі і ефективні кроки для того, щоб цього не було», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Іншим важливим питанням взаємовідносин України та Митного союзу, за словами Юрія Бойка, є питання гармонізації технічних регламентів та вимог до якості продукції.

«Це важливе питання, і у нас працює комісія на чолі з представником Уряду в Євразійській комісії, яка відпрацьовує питання відповідності наших технічних регламентів регламентам Митного союзу», - наголосив Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр висловив упевненість у продовженні ефективної взаємовигідної співпраці України та Російської Федерації і країн Митного союзу після Вільнюського саміту, що відбудеться у листопаді поточного року.

«На зустрічі українського та російського прем’єр-міністрів була висловлена спільна думка, що у листопаді життя на завершується, і що ми повинні і надалі співпрацювати у галузі економічної політики», - підкреслив Юрій Бойко.

версія для друку