українська російська англійська
Ю.Бойко: Україна використає передовий світовий досвід під час реалізації власних космічних програм
06.09.2013 | 10:40
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україна вивчила досвід провідних космічних країн світу та використає його під час розробки власної концепції розвитку космічної галузі.

Про це в інтерв’ю «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«Ми вивчили досвід усіх космічних країн і зараз шукаємо нішу, яка для нас буде найбільш ефективною. Чи це будуть пілотовані кораблі, чи запуск супутників, чи багатофункціональні станції, які місяцями перебувають на орбіті. Зараз ми вибудовуємо цю стратегію», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, важливим для України є не лише зберегти існуючий потенціал у космічній сфері, а й розширити участь у космічних програмах.

«У нас буде наступальна позиція, ми будемо настійливо шукати і знаходити нові ніші,  важливі для розвитку нашої космічної галузі», - зазначив Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що космічні проекти, які зараз реалізуються Україною, сприяють підвищенню її іміджу як космічної держави і одночасно надходження коштів в економіку країни.

«Це і імідж, і прибуток. Що таке програма «Дніпро»? Це ракета, колишня військова, яка використала свій термін. Можна було її просто знищити, а можна використати у мирних цілях – вивести за її допомогою супутник, який приноситиме користь людям. Що таке ракета «Зеніт»? Це 2 ступені нашого власного виробництва. Це робочі місця, це плата за їх виготовлення», - зазначив Юрій Бойко.

За його словами, пуск української ракети-носія «Зеніт», який відбувся 31 серпня 2013 р., іще раз продемонстрував професіоналізм і високий рівень розвитку вітчизняної космічної галузі.

«Після аварії, яка сталася в лютому з «Зенітом», ми повернули 2 ракети з «Байконуру». Якраз одна з них – та, яка злетіла декілька днів тому. Відпрацювали і дуже ретельно вивчили причини аварії. Відпрацювали усі можливі варіанти, щоб не допустити подібного, і я дуже радий, що ми впоралися із цим завданням. Наша космічна галузь показала свій професіоналізм», - підкреслив Юрій Бойко.

 

 

версія для друку