українська російська англійська
Юрій Бойко висловив упевненість у ефективній реалізації спільних українсько-російських проектів у галузі авіабудування
06.09.2013 | 10:50
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україна та Росія працюють над умовами реалізації низки спільних проектів у галузі авіабудування. Про це в інтерв’ю «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«Ми впевнені, що декілька проектів, у яких є спільний інтерес наш і Російської Федерації, будуть реалізовані. Умови, на яких вони будуть реалізовані, якраз зараз відпрацьовуються. Це і питання щодо передачі документації, і питання інтелектуальної власності, сервісного обслуговування літаків. Ці питання досить складні, і потребують свого вирішення. Тому так важко йдуть переговори, але перспектива там добра», - зазначив Юрій Бойко.

Юрій Бойко висловив сподівання, що документи щодо спільного виробництва Україною і Росією літака Ан-124 будуть підписані вже цієї осені.

«Рішення про те, що буде створене спільне підприємство по Ан-124, було прийнято прем’єр-міністрами наших країн на зустрічі 12 липня. І ми зараз відпрацьовуємо технічну сторону цього питання», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, важливим питанням щодо співпраці у галузі спільного виробництва Україною та Росією літака Ан-124 є питання конфіденційності технічної документації в умовах жорсткої конкуренції на ринку виробництва авіатехніки.

«Одна із принципових складових – передача документації у власність спільного підприємства. Для нас важливо, щоб коли ця документація перейде до спільного підприємства, вона не потрапила до третіх сторін. Ми дуже прискіпливо і уважно ставимося до цього питання», - підкреслив Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр також наголосив, що деякі розробки українських авіаконструкторів не мають аналогів у світі, і це було продемонстровано на недавньому авіасалоні МАКС-2013.

«Коли сідав літак Ан-70, і зупинився на смузі 300 метрів – це було дуже вражаюче видовище, практично всі присутні це відзначили. А злітати він може із 600 метрів, причому навіть з грунтової смуги», - сказав Юрій Бойко.

Він також зазначив, що в рамках МАКС-2013 українські підприємства підписали низку контрактів та провели ряд важливих зустрічей та переговорів.

«Деякі контракти в нас були підписані, деякі проговорені. Проведені дуже плідні переговори про постачання нашої авіаційної техніки. Я вважаю, що це були дуже корисні зустрічі, тому що вони дають перспективу і вони показують можливості нашої авіаційної галузі», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку