українська російська англійська
Україна може приєднатися до Угоди СОТ про державні закупівлі
06.09.2013 | 15:10
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна планує приєднатися до Угоди СОТ про державні закупівлі. Про це повідомив 6 вересня  у ході доповіді на Годині Уряду у Верховній Раді Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«Тривають переговори щодо приєднання України до Угоди СОТ про державні закупівлі. Це має надати українським компаніям доступ до ринків державних закупівель 43  країн – підписантів Угоди», - сказав Міністр.

Наприклад, на ринку США обсяг операцій за участю іноземних операторів оцінюється у більше ніж 178 млрд. дол. США, на ринку Європейського Союзу ¬- 352 млрд. дол. США, Японії - 27 млрд. дол. США.

Також Ігор Прасолов наголосив, що членство України у Світовій організації торгівлі стало доказом створення в Україні прозорого середовища для залучення іноземних інвестицій.

«Якщо розглядати п’ятирічний період до вступу України до СОТ (з 2003-го до 2007 року), то річний обсяг прямих іноземних інвестицій, які надходили в Україну, в середньому складав 5,3 млрд. дол. США. У період з 2008-го до 2012 року, незважаючи на світову фінансову кризу (і як наслідок - обмеженість світових потоків капіталу), надходження прямих іноземних інвестицій зросли до 7,5 млрд. дол. США в середньому за рік», - пояснив Міністр.

версія для друку