українська російська англійська
Членство у СОТ сприяє повноцінній інтеграції України у світову економіку
06.09.2013 | 15:15
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Членство у СОТ сприятиме повноцінній інтеграції України у світову економіку. На цьому наголосив 6 вересня у ході виступу на Годині Уряду у Верховній Раді  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«На сьогодні СОТ вже нараховує 159 країн та митних територій, на які припадає понад 95 % світової торгівлі. Відтак, членство в СОТ - необхідна умова для повноцінної інтеграції нашої економіки у світове господарство», - сказав Міністр.

Вступ України до СОТ дозволив їй розпочати переговори про створення зон вільної торгівлі з іншими країнами. Так, 1 червня минулого року набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та країнами ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), а 16 жовтня 2012 року Верховною Радою України ратифіковано Угоду про вільну торгівлю між Урядами України та Чорногорії.

Наразі проводяться переговори про доступ до ринків тих країн, які активізували переговори для отримання членства в СОТ. Це - Ємен, Казахстан, Боснія і Герцеговина. Також опрацьовується укладення угод про вільну торгівлю з Туреччиною, Канадою, Сербією, Ізраїлем і вивчаються перспективи укладання такої угоди з В’єтнамом. Розробляються програми виходу України на нові ринки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки.

«Якщо казати про перспективні вигоди, то участь України в СОТ збільшує привабливість українських підприємств для іноземних інвесторів, відкриває світові ринки, зміцнює позиції експортоорієнтованих виробництв», - повідомив Ігор Прасолов.

Нагадаємо, Україна стала членом СОТ з 16 травня 2008 року.

 

 

версія для друку