українська російська англійська
Микола Азаров доручив розробити програму гуманітарної співпраці з Китаєм
06.09.2013 | 16:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив відповідним міністерствам і відомствам розробити програму активізації культурно-гуманітарної співпраці між Україною та Китаєм.

Відповідне доручення Глава українського Уряду дав на пропозицію члена Постійного комітету Політбюро Комуністичної партії Китаю, члена Секретаріату Центрального Комітету КПК Китаю Лю Юньшаня за результатами їхньої зустріч в Києві у п’ятницю.

«Ваша пропозиція вивела мене на думку доручити нашим міністерствам розробити серйозну програму культурної і освітньої співпраці. І не тільки на центральному рівні, а й в першу чергу на рівні регіонів»,- сказав Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що перспективною також є співпраця між Україною та Китаєм у галузі науки і медицини. За словами українського Прем'єр-міністра, було б корисно налагодити співпрацю між українськими і китайськими академічними інститутами, українською Академією наук, Академією медичних наук, Академією аграрних наук. Прем'єр-міністр переконаний, що така співпраця буде надзвичайно корисною.

Микола Азаров високо оцінив пропозиції Лю Юньшаня розширити культурні обміни, урізноманітнити контакти між Україною та Китаєм на рівні громадських організацій, культурних діячів тощо.

Своєю чергою Лю Юньшань зазначив, що також сторони мають велику перспективу активізації співпраці в освітній галузі. «Важливою складовою гуманітарних обмінів між нашими країнами є освітня співпраця. Зараз багато китайських студентів навчається в Україні, їх кількість перевищує вже 10 тисяч. Також ми маємо намір збільшити кількість місць для українських студентів для навчання в Китаї»,- сказав він.

версія для друку