українська російська англійська
У Головному військовому клінічному госпіталі відкрили оновлене відділення реанімації та інтенсивної терапії
06.09.2013 | 18:35
Прес-служба Міністерства оборони

6 вересня в хірургічному корпусі Головного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” відбулось урочисте відкриття після капітального ремонту відділення реанімації та інтенсивної терапії (для хірургічних хворих).

Сучасній ремонт, новітнє медичне обладнання, а саме – наркозні апарати, функціональні ліжка, високотехнологічні апарати штучної вентиляції легенів, сучасні станції подачі вакууму та стислого повітря – все це побудовано та облаштовано за державні кошти Міністерства оборони України.

В урочистому заході взяли участь перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник, директор Департаменту кадрової політики генерал-майор, начальник Головного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ” полковник медичної служби Анатолій Казмірчук, заступник начальника центру – Головний хірург МО України полковник м/с Анатолій Шудрак, начальник клініки – головний анестезіолог МО України полковник м/с Володимир Мельник, начальник відділення – полковник м/с Олександр Бугай, військовослужбовці та журналісти.

Довідково

Відділення реанімації та інтенсивної терапії (для хірургічних хворих) у Головному військово-медичному клінічному центрі “ГВКГ” є структурним підрозділом клініки невідкладної медичної допомоги, інтенсивної терапії, реанімації та детоксикації. Ємкість відділення – 12 ліжко-місць (цілодобово несуть чергування 2 медичних пости).

Відділення оснащено сучасною моніторно-діагностичною, наркозно-дихальною апаратурою: наркозні станції LEON plus, FELIX; високотехнологічними апаратами штучної вентиляції легень UVENT, EXTEND Xt, HAMILTON G5, WEIVMANN LIFE III, підвісними (до стелі) консолями та сучасними станціями подачі вакума та стислого повітря.

Для діагностики і контролю за станом хворого використовуються усі найсучасніші лабораторні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні, променеві методи діагностики і лікування, які є у ГВМКЦ “ГВКГ”.

Оснащеність відділення медичною апаратурою дозволяє надавати високоспеціалізовану анестезіологічну допомогу у повному обсязі. В постійній готовності знаходиться лікарсько-сестринська бригада для виїзду і надання кваліфікованої допомоги в будь яку точку України, зазначена бригада оснащена сучасним медичним обладнанням і технікою.

В палатах інтенсивної терапії для хірургічних хворих в 2012 році проходило лікування 1153 пацієнта. Середній ліжко-день складав 2,56. Штучне дихання використовувалося 934 рази. Ускладнень, які б привели до летального результату, чи мали тяжкі наслідки у хворих,  не було.

У зв’язку зі збільшенням загальної кількості операцій в ГВМКЦ «ГВКГ» фахівці відділення постійно залучаються до анестезіологічного забезпечення хірургічних втручань. Наприклад, за 2012 рік виконано 7578 анестезій. Анестезіологічна активність складає 78%. За невідкладними показниками, анестезія проводилась в 10-15% (від всіх анестезій).

На базі відділення проводиться велика робота з підготовки кадрів. Що року проходять навчання слухачі трьох курсів Української військово-медичної академії (10-12 чол.) – майбутні анестезіологи-реаніматологи. У 1996 році був зроблений перший випуск. До цього часу підготовлено 16 випусків лікарів  (більше 160 чол.)

Щорічно проходять навчання на передатестаційних циклах з анестезіології-реаніматології від 20 до 40 військових та цивільних спеціалістів. Відділення є також базою для підготовки медичних сестер-анестезіологів. Щорічно їх навчається 10-15 осіб.

6 військовослужбовців клініки приймали участь у миротворчих місіях.

версія для друку