українська російська англійська
Кабінет Міністрів не планує скасовувати сплату акцизу на нафтопродукти, - М.Азаров
06.09.2013 | 19:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів не планує скасовувати сплату акцизу на нафтопродукти. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час спілкування з користувачами в соціальній мережі Фейсбук.

Він пояснив, що такий податок існує в усіх європейських країнах. При цьому в Україні він - один з найнижчих, але саме він формує основні доходи Дорожнього фонду, за рахунок якого будуються і ремонтуються дороги.

«Якщо ми скаржимося на поганий стан доріг, то саме тому, що ми на дороги витрачаємо значно менше, ніж у будь-якій європейській країні. Тобто, низькі акцизи на нафтопродукти формують і низькі доходи Фонду дорожнього будівництва», - сказав Глава Уряду.

Він також зазначив, що ціни на бензин з усіх сусідніх країн нижчі тільки в Росії і Білорусі, і то не на багато.

«Останнім часом в Російській Федерації ціни на бензин підняли, і вони майже наблизилися до наших. Адже не слід забувати, що нам Росія продає нафту за світовою ціною, стягуючи, до того ж, вивізне мито в розмірі понад 400 дол. за тонну. Ось і порахуйте: приблизно 650 доларів коштує тонна нафти, додайте сюди 400 доларів мита, додайте сюди ще транспортні витрати. І ми з вами отримаємо результат: одна тонна коштує приблизно 1 тис. 200 доларів. Плюс інші накладні витрати. А тепер ви самі можете легко порахувати, яка частка акцизу закладена у вартості 1 літра палива», - пояснив Глава Уряду користувачам соцмережі.

Основне завдання Уряду - стабільне забезпечення нафтопродуктами країни, формування постійного запасу палива, сказав Микола Азаров та додав, що держава повинна бути максимально адаптовано до коливань цін на світових ринках.

При цьому він підкреслив, що Уряду вдається тривалий час підтримувати стабільні ціни на бензин, незважаючи на досить значні коливання світових цін на нафту.

 

версія для друку