українська російська англійська
В Україні розпочався сезон цукроваріння
09.09.2013 | 13:47
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цьогоріч пропозиція цукру на внутрішньому ринку України становитиме близько 2,3 мільйона тонн. Так, наразі у країні розпочався сезон цукроваріння. Загалом планується виробити 1,5 мільйона тонн цукру. Разом із перехідними запасами це дасть змогу повністю задовольнити річну внутрішню потребу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«В Україні розпочато збирання цукрового буряку. Тому стартує сезон цукроваріння. І на сьогодні вже переробляють цукровий буряк на Львівщині та Вінниччині. Загалом цьогоріч переробкою солодкого кореня планують зайнятися на 63 підприємствах. Вони перероблять близько 12 мільйонів тонн цукрового буряку», − зазначив Міністр.

Зі слів Миколи Присяжнюка, такі обсяги врожаю солодкого кореня дадуть змогу   виробити 1,5 мільйона тонн цукру. Окрім того, на сьогодні в Україні ще є понад 800 тисяч тонн цукру перехідних залишків.

«Відтак, українці гарантовано будуть із цукром. Адже внутрішнє споживання цукру оцінюється в середньому в 1,8 мільйона тонн. Тому виробленого продукту разом із перехідними запасами повністю вистачить для річної потреби ринку. Окрім того, ми обов’язково матимемо необхідні перехідні залишки на початок наступного маркетингового року», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр нагадав, що наразі Мінагрополітики спільно з виробниками цукру продовжують працювати над розширенням зовнішніх ринків збуту цього продукту.

версія для друку