українська російська англійська
Сільська школа - центр духовності, жива історія, вона об'єднує кілька поколінь односельців, - Дмитро Табачник
09.09.2013 | 16:56
Прес-служба Міністерства освіти і науки

7 вересня 2013 року Баштечківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Жашківської району Черкаської області святкувала свій 100-річний ювілей.

З нагоди  знаменної дати у цей день до закладу завітав Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, заступник голови  Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, народні депутати України Омелян Парубок та Валентин Нечипоренко.

Школа радо зустріла випускників багатьох поколінь, односельців, гостей з району, керівників освітньої галузі та навчальних закладів області.

Баштечківська школа – один із найстаріших навчальних закладів Черкаської області. Історія цього закладу сягає XIX століття.                           Її шлях: від церковно-приходської школи до сучасного навчального закладу для сільських дітей.

Зруйновану в роки війни десятирічку відновлювали всім селом. Але особливого розвитку заклад набув у 70 – 80 роки, коли було збудоване нове приміщення школи, в якому навчалося більше 400 учнів.

За ці роки випущено понад 2000 випускників. В останні три десятиліття славу земляків примножують понад 30 медалістів.

Тут отримали путівку в життя відомі і шановані люди: професор, кандидат історичних наук, викладач Уманського педагогічного інституту ім. Павла Тичини Анатолій Коваль; народний депутат України 6 скликань, двічі Герой Соціалістичної праці, кавалер 3 орденів Леніна, лауреат Державної премії СРСР та премії Ленінського комсомолу Омелян Парубок; заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного центру правової інформатики Академії правових наук України, Заслужений економіст України Микола Коваль; міський голова м. Золотоноші Віталій Войцехівський та інші.

Сьогодні у школі працює творчий, згуртований педагогічний  колектив, навчається 75 учнів.

Вітаючи ювілярів зі святом, Міністр освіти і науки Дмитро Табачник зазначив, що такі заклади у селі є  центром духовності, живою історією, вони об’єднують кілька поколінь односельців.

Дмитро Табачник висловив щиру вдячність ветеранам педагогічної праці та учителям за терпіння, мудрість і віру в здібності й таланти учнів, за частинку душі, яку вони віддають своїм вихованцям.

Школярам Міністр побажав, щоб роки у рідній школі були успішними для кожного, бо саме успіхи додають упевненості у завтрашньому дні.

Дмитро Табачник висловив сподівання, що цей ювілейний рік буде позначений оновленням ідей, думок, збудить творчим імпульсом енергію учнів і педагогів, додасть наснаги й оптимізму.

версія для друку