українська російська англійська
Міжнародні військові навчання "Кленова арка-2013" триватимуть упродовж трьох днів
09.09.2013 | 17:08
Прес-служба Міністерства оборони

До Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ, що на Львівщині, прибули учасники командно-штабної фази багатонаціонального тактичного навчання «Кленова арка – 2013».

Близько 130 військовослужбовців Збройних сил України, Канади, Польщі та Литовської Республіки протягом  трьох днів  у форматі роботи штабів батальйону та рот відпрацьовуватимуть практичні елементи керівництва багатонаціональними підрозділами. За допомогою засобів імітаційного моделювання вони координуватимуть дії підлеглих під час здійснення маршу, зосередження у базовому таборі, заняття зони відповідальності та її контроль.

Як розповів співкерівник навчання від ЗС України, заступник командира 80-го окремого аеромобільного полку підполковник Володимир Шворак, під час командно-штабної фази відбудеться злагодження дій командного складу батальйону та підпорядкованих підрозділів.

«Офіцери удосконалять свої навички щодо дій у багатонаціональному середовищі та управління підрозділами за стандартами армій провідних країн світу. Це дозволить вже після церемонії відкриття навчання «Кленова арка – 2013», що відбудеться 13 вересня,  якісно розпочати польову фазу. Основними завданнями «Кленової арки – 2013» стануть підготовка штабу багатонаціонального батальйону та особового складу підрозділів до проведення операцій з підтримання миру в умовах міста», – зазначив підполковник Володимир Шворак.

Цьогорічний захід буде суттєво відрізнятися від попередніх за масштабами. Якщо минулих років практична фаза навчання проводилася в масштабі роти, то «Кленова арка – 2013» передбачає, що завдання виконуватиме багатонаціональний батальйон, до якого увійдуть підрозділи Збройних сил України, Польщі та Литовської Республіки.

 

версія для друку