українська російська англійська
Пролонгація Галузевої угоди до 2015 року збереже пакет пільг та соціальних гарантій для залізничників
10.09.2013 | 11:16
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

9 вересня 2013 року Державна адміністрація залізничного транспорту України та Рада Профспілки залізничників і транспортних будівельників України підписали спільну Постанову про  продовження дії на 2014 – 2015 роки чинної Галузевої угоди.

«Продовженням дії чинної Галузевої угоди буде збережено для залізничників усі існуючі галузеві пільги та соціальні гарантії. Важливо, що норми Галузевої угоди будуть діяти в період реформування залізничного транспорту, і це дасть можливість включити їх до нової Галузевої угоди (колдоговору) майбутнього акціонерного товариства», – заявив Голова Федерації профспілок транспортників України, Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов.

Підписаною Галузевою угодою крім щорічного підвищення заробітної плати, компенсацій та пільг для працівників галузі буде збережено корпоративний соціальний пакет, що складається з різних видів матеріальної допомоги та з цілого переліку пільг. Зокрема, грошової надбавки за вислугу років; системи медичного обслуговування та добровільного медичного страхування; системи професійного навчання та підвищення кваліфікації, галузевої системи оздоровлення; підтримки спорту та культурно-масової роботи, ветеранських організацій; щорічного безплатного проїзду; надання побутового палива залізничникам та ветеранам галузі; матеріальної підтримки при вступі у шлюб, поверненні з армії, оздоровлення та виходу на пенсію.

Довідково

Галузева угода між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та Профспілками є основним галузевим документом, що встановлює мінімальні і обов’язкові для врахування при укладанні колективних договорів на підприємствах, в організація та установах залізничного транспорту галузеві норми в оплаті і умовах праці, пільги, трудові та соціальні гарантії .

Корпоративний пакет пільг та соціальних гарантій: можливість надання безпроцентних позик для житлового будівництва; безкоштовний проїзд залізничним транспортом згідно встановлених норм; безплатна медичної допомоги залізничникам і членам їх сімей в галузевих медичних закладах; обов’язкові медичні обстеження працівників за рахунок коштів підприємств галузі; проведення профілактичних та оздоровчих заходів, направлених на відновлення працездатності працівників за основними професіями в галузевих та спеціалізованих оздоровчих закладах, надання побутового палива залізничникам та ветеранам галузі; матеріальна підтримки при вступі у шлюб, поверненні з армії, оздоровлення та виходу на пенсію.

Для ветеранів-залізничників додатково: фінансова допомога ветеранським організаціям; перерахування коштів благодійним організаціям і фондам для поліпшення медичного обслуговування самотніх і немічних пенсіонерів; безплатне користування медичними установами; матеріальна та інша підтримка непрацюючих пенсіонерів.

 

версія для друку