українська російська англійська
Україна та КНР визначили вектори співробітництва в галузі культури
10.09.2013 | 12:56
Прес-служба Міністерства культури

У Пекіні 10 вересня 2013 року відбулося Друге засідання Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури, створеної в рамках Міжурядової комісії зі співробітництва між Україною та Китаєм.

На цьогорічному засіданні Українську частину Підкомісії очолив Перший заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, китайську – заступник Міністра культури КНР Дін Вей.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо стану виконання рішень першого засідання Підкомісії; обмінялися думками щодо подальшої співпраці між навчальними закладами культури і мистецтв обох держав та перспектив двосторонніх відносин у сфері культури й архівної справи, а також проаналізували чинну договірну базу співробітництва.

Перший заступник Міністра культури України Тимофій Кохан та заступник Міністра культури Китаю Дін Вей підписали Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури КНР на 2013–2017 роки. А голова Державної архівної служби України Ольга Гінзбург, яка належить до складу української частини Підкомісії, підписала Угоду про співробітництво між Державною архівною службою України та Державним архівним управлінням КНР в архівній сфері.

Наприкінці зустрічі сторони висловили сподівання, що цьогорічне засідання сприятиме розвитку культурно-гуманітарного співробітництва між двома державами, а також домовилися провести чергове засідання Підкомісії в Києві у 2015 році.

Довідково

Перше засідання Міжурядової комісії зі співробітництва між Україною та КНР відбулося 20 квітня 2011 року в Києві під час офіційного візиту до України китайської делегації на чолі з Віце-прем'єр-міністром Держради КНР Чжаном Децзяном. Під час цього засідання було створено підкомісії зі співробітництва в різних сферах, зокрема, і в культурній.

Засідання Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури відбуваються почергово в Україні та Китайській Народній Республіці кожні два роки. Перше засідання відбулося в Києві 11 листопада 2011 року.

 

версія для друку