українська російська англійська
Уряд ініціює скасування "внутрішньої" сертифікації зерна
10.09.2013 | 14:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Українським аграріям спростять сертифікацію зерна. Зокрема, пропонується скасувати так звану «внутрішню» сертифікацію зерна під час відвантаження зерна на елеватори. Оскільки в портах здійснюється відповідна процедура – сертифікація зерна на експорт. Тому проведення «внутрішньої» сертифікації є зайвим та призводить до затримки відвантажень.

Аби усунути ці перешкоди, до Верховної Ради передано урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні». Ухвалення цього документу стане наступним етапом у процесі дерегуляції аграрного ринку, ініційованому Міністром аграрної політики та продовольства Миколою Присяжнюком.

Зокрема, цей закон дозволить зменшити вартість зернової логістики. Так, виробники зерна зможуть зекономити під час його перевалки в портах. А зернотрейдери оптимізують процес відправлення зерна на експорт. Це сприятиме закріпленню іміджу України як надійного постачальника зерна, адже допоможе пришвидшити виконання експортних контрактів на поставку запланованих 30 мільйонів тонн збіжжя.

Окрім того, спрощення процедури сертифікації допоможе зменшити тиск контролюючих органів на виробників зерна та зернотрейдерів.

Наразі в Україні триває робота щодо здешевлення вартості зернової логістики. Для цього продовжує працювати спеціальна міжвідомча група.

версія для друку