українська російська англійська
Е.Ставицький виступив на IV з'їзді Профспілки працівників вугільної промисловості України
10.09.2013 | 14:56
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

10 вересня у Києві відбувається IV з’їзд Профспілки працівників вугільної промисловості України за участі Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького.

Масштабний профспілковий форум дасть оцінку роботи шахтарської профспілки щодо захисту прав та інтересів працівників галузі за останні п’ять років, намітить подальшу стратегію дій, а також обере керівництво Профспілки вугільників.

«За минулі п'ять років, після останнього з'їзду Профспілки, складалися конструктивні взаємини між Міністерством та Профспілкою працівників вугільної промисловості. Завдяки спільним зусиллям профспілкових комітетів та керівників підприємств вдалося вийти на стабільне зростання обсягів видобутку вугілля», - заявив Міністр Едуард Ставицький.

«Тільки за останні 3 роки (з 2010 по 2012) обсяг видобутку вугілля по Україні збільшився на 10,7 млн. тонн , або на 14 %. У 2012 році шахтарями України видобуто 85,9 млн. тонн вугілля , (більше на 4,0 млн. тонн ніж у 2011 році або зростання 4,8 %), що є найвищим показником за останні 10 років», - повідомив очільник Міненерговугілля. Він також підкреслив, що за активної участі Президента України Віктора Януковича, вчасно та у повному обсязі забезпечувалося фінансування галузевих програм.

Нагадаємо, у 2010 році бюджетне фінансування галузі становило 7,7 млрд. грн. У 2011 році - 10,5 млрд. грн., а в 2012 році – вже 13,1 млрд. грн. На 2013 рік бюджетне фінансування визначено у сумі 15,2 млрд. грн. За 8 місяців 2013 вже виділено 9,9 млрд. грн., що на 2,5 млрд. грн. (або в 1,3 рази ) більше ніж за аналогічний період у 2012 році. Стабільний фінансовий стан галузі дозволяє всім галузевим підприємствам у повному обсязі виплачувати заробітну плату, вчасно здійснювати перехід на нові тарифні ставки та оклади, а також проводити оплату за споживану електроенергію.

«Вугільна галузь, як і раніше, займає перше місце серед підприємств паливно-енергетичного комплексу за кількістю та якістю оздоровлених працівників.

Повністю зняті питання своєчасного і повного забезпечення трудящих і пенсіонерів побутовим паливом. Одним з головних пріоритетів у діяльності Міністерства було і залишається забезпечення безпечного ведення гірничих робіт та безпеки праці шахтарів. Показники загального виробничого травматизму протягом останніх п'яти років знижені практично у 2 рази, а на підприємствах державної форми власності - більше ніж у 1,5 раза», - зазначає Едуард Ставицький.

Крім того, Міністр переконаний, що 2014-й рік вирішальним чином буде визначати подальшу долю галузі, а новообраний склад Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості візьме активну участь у практичній діяльності Міністерства з продовження проведення економічних реформ у вугільній промисловості.

версія для друку