українська російська англійська
Мінсоцполітики пропонує заохочувати роботодавців за працевлаштування жінок, які виходять з відпустки по догляду за дитиною
10.09.2013 | 15:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики запропонувало новий пакет ініціатив, спрямованих на допомогу матерям з маленькими дітьми. Про це сьогодні на круглому столі заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

«Ми пропонуємо надавати роботодавцям дотації за працевлаштування жінок, які виходять з декретної відпустки і не можуть знайти роботу. Це механізм, який пришвидшить працевлаштування матерів», - сказала Наталія Королевська.

Крім того, до пакету ініціатив входить пропозиція надавати матері ваучер на безкоштовне навчання, перепідготовку або підвищення кваліфікації під час трирічної відпустки по догляду за дитиною.

«Жінка не повинна втрачати свої професійні навички під час догляду за дитиною, а також має швидко отримати достойне робоче місце після виходу з відпустки», - відзначила Наталія Королевська.

До пакету ініціатив також входить підтримка роботодавців, які надають матерям з маленькими дітьми дистанційну роботу. Перш за все Мінсоцполітики пропонує регламентувати такий спосіб працевлаштування. Крім того, ініціатива щодо захисту мам з маленькими дітьми полягає у механізмі стимулювання роботодавців – зменшення сплачуваного єдиного соціального внеску (ЄСВ) за людину, котра працює дистанційно, на суму мінімального ЄСВ, до досягнення дитиною 3-х років.

«Питанням гендерної рівності присвячений окремий розділ проекту Концепції соціальної політики України до 2023 року, який зараз обговорюється у науково-експертних колах. Цей документ має стати «дорожньою картою» в питанні забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків на довгострокову перспективу», - сказала Наталія Королевська.

версія для друку