українська російська англійська
У МОН обговорили перспективи інтеграції України в ЄС за профільними напрямками
10.09.2013 | 16:24
Прес-служба Міністерства освіти і науки

10 вересня 2013 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулося чергове засідання української частини Підкомітету №7 «Наука та технології, дослідження та розробки, освіта, культура, громадське здоров’я, інформаційне суспільство та медіа» Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом.

У засіданні взяли участь члени Підкомітету - представники міністерств та відомств: Міністерства охорони здоров'я, Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Державного комітету телебачення та радіомовлення, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з лікарських засобів, Державного космічного агентства України.

Мета засіданняобговорення стану виконання домовленостей, досягнутих під час Шостого засідання Підкомітету №7, а також надання пропозицій та доповнень до порядку денного Сьомого спільного засідання Підкомітету №7 Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

За словами Євгена Суліми з моменту проведення останнього засідання української частини Підкомітету №7 була проведена велика, конструктивна робота за різними напрямками інтеграції України до ЄС.

Так, представники МОЗ та Державної служби України з лікарських засобів проінформували про стан виконання реформування галузі охорони здоров’я, екстреної медицини, відпрацювання пілотних проектів у регіонах країни. Як повідомлялось, у фармацевтичному секторі медичної галузі укладено угоди між Україною та ЄС у сфері GMP від 15 національних інспекторатівсфері інспектування виробництва лікарських засобів на відповідність вимогам належної виробної практики). Також проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» розроблений з урахуванням Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

З часу проведення останнього засідання української частини Підкомітету № 7 відбулися значні зрушення і в галузі культури. Зокрема, як зазначив представник Міністерства культури, Україна бере участь у Програмі ЄС «Культура».

Учасники засіданняпредставники Міністерства освіти і науки України зазначили, що в галузі освіти продовжується робота щодо залучення вищих навчальних закладів України до участі в програмах Темпус, Ееразмус Мундус та Жан Моне. У сфері середньої освіти відбулись також зрушення: українські школи вже приєдналися до міжнародних проектів eTwinning та у жовтні-листопаді 2013 року проводитиметься серія семінарів по обміну досвідом вчителів. Триває робота над розробкою сучасних галузевих стандартів вищої освіти та державних стандартів професійно-технічної освіти.

Підбиваючи підсумки засідання, Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма зазначив: «На всіх напрямах роботи зроблені значні зрушення та відкриваються нові можливості у досягненні сучасних стандартів».

Зазначимо, що Сьоме спільне засідання Підкомітету №7 Комітету з питань співробітництва Україна – ЄС відбудеться 19 вересня 2013 pоку в м. Києві.

версія для друку