українська російська англійська
Мінекономрозвитку визначить періодичність перевірок суб'єктів господарювання, які виготовляють і утилізують зброю
10.09.2013 | 17:56
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Мінекономрозвитку підготувало проект постанови Уряду, яким затверджуються критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї у сфері дотримання ліцензійних умов та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду.

Документ передбачає встановлення критеріїв, за якими буде оцінюватись ступінь ризику від здійснення суб’єктом господарювання зазначеного виду діяльності.

Зокрема ступінь ризику залежатиме від класу небезпеки шкідливих речовин, що використовуються або утворюються під час здійснення суб’єктом господарювання зазначеного виду діяльності; методу вилучення вибухової речовини з боєприпасів; виду та обсягів боєприпасів, що підлягають утилізації; чисельності осіб, які можуть опинитися в епіцентрі надзвичайної ситуації у разі її виникнення під час здійснення суб’єктом цієї господарської діяльності.

Також на ступінь ризику впливає наявність фактів порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності та тривалість її здійснення.

Відповідно до встановлених критеріїв, суб’єкти господарювання можуть бути віднесені до одного з трьох ступенів ризику: високого, середнього або незначного.

Віднесення суб’єкту господарювання до відповідної групи ризику визначить періодичність проведення перевірок його діяльності: для суб’єктів з високим ступенем ризику – не частіше, ніж один раз на рік; із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на три роки; з незначним ступенем ризику – не частіше ніж один раз на п’ять років.

При цьому слід зазначити, що якщо протягом останніх трьох років, але не менше як за дві останні перевірки суб’єкта господарювання не виявлено фактів порушення вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності, періодичність проведення наступної планової перевірки такого суб’єкта збільшується у 1,5 раза.

Електронну версію проекту постанови розміщено на сайті Мінекономрозвитку у розділі «Обговорення проектів документів».

версія для друку