українська російська англійська
Україна і Туреччина активно продовжують переговори про вільну торгівлю
10.09.2013 | 18:44
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Угода про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою має бути взаємовигідною і враховувати пріоритети обох сторін. У цьому позиція української сторони була і залишається незмінною з самого початку переговорного процесу. На цьому наголосив Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький, коментуючи результати п’ятого раунду переговорів, який відбувся у Києві 5-6 вересня.

«Торгівля дуже важлива для обох держав, як фактор розвитку. Режими торгівлі повинні бути максимально прозорі і передбачувані», - сказав Валерій Пятницький, який очолював на переговорах українську делегацію.

Протягом двох днів сторони опрацювали широке коло питань щодо лібералізації доступу до ринків товарів та послуг сторін в рамках майбутньої угоди про вільну торгівлю.

За результатами раунду сторонами відзначено прогрес при узгодженні умов торгівлі промисловими товарами та послугами. Певний рівень просування вперед сторони відмітили в узгодженні умов доступу до ринків сільськогосподарських товарів.

Питання укладення угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною з’явилось у відносинах між країнами у 2006 року, офіційні переговори започатковано у 2011 році. Угода охоплює торгівлю товарами, послугами, правила конкуренції, врегулювання спорів, захист прав інтелектуальної власності, положення щодо визначення країни походження товарів тощо. На сьогодні проведено п’ять раундів офіційних переговорів та низку додаткових зустрічей на експертному рівні. Головними питаннями для подальшого діалогу експертів є узгодження умов доступу до ринків товарів та послуг.

Українські експерти зазначають, що головні критерії ефективності переговорного процесу - взаємність та паритетність. Досягнення компромісу між сторонами відносно чутливих питань та відображення в проекті Угоди взаємовигідних умов для сприятливого розвитку двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва свідчитиме про наближення до завершення переговорного процесу.

До складу делегації України увійшли представники Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Мінпромполітики, НБУ та інших профільних міністерств і відомств. До складу турецької делегації, очолюваної заступником Голови Підсекретаріату Міністерства економіки Турецької Республіки Джемалеттіном Дамладжи, увійшли представники Мінекономіки та Посольства Турецької Республіки в Україні.

версія для друку