українська російська англійська
За 8 місяців енергоємність залізничного транспорту зменшилась
11.09.2013 | 11:06
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця реалізує довготермінову стратегію зменшення власних експлуатаційних витрат у перевізному процесі. Одним із серйозних завдань під час оптимізації власних витрат є збільшення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів. Завдяки проведеній роботі по підвищенню ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів як на тягу поїздів, так і в стаціонарній енергетиці досягнуто зменшення енергоємності залізничного транспорту на 0,4% в порівнянні із аналогічним періодом 2012 року.

За 8 місяців 2013 року на виконання обсягів перевезень 302 млрд. ткм брутто сумарно Укрзалізницею використано 1323,7 тис. тонн палива в умовному обчисленні (як на тепло-, так і на електротягу). Порівняно із 8 місяцями 2012 року витрати енергоносіїв, які використовуються у процесі перевезень, зменшились: зокрема,  дизельного палива спожито на 12,5% менше порівняно із аналогічним періодом минулого року, а електроенергії на 8,4% менше.

На виконання завдань підвищення енергоефективності у галузі діє Програма енергозбереження. Завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій за 8 місяців поточного року Укрзалізниця зекономила 20,1 млнВт∙год  електроенергії, 1,9 тис. тонн дизельного палива, 690 тис. куб. м природного газу, 782 тонни  вугілля і 308 Гкал теплової енергії.

У структурі експлуатаційних витрат галузі енергоресурси складають до 21%, тому зменшення їх споживання для залізничників є одним із важливих напрямків роботи. Залізнична галузь енергоємна і матеріаломістка. У структурі витрат основних видів енергоресурсів переважають електроенергія та дизельне паливо, понад 80% витрат енергоресурсів галузі припадає на тягу поїздів.

Довідково

Державна адміністрація залізничного транспорту реалізує довготривалу стратегію розвитку системи управління енерговикористанням галузі. Залізничники впроваджують нові технології, відпрацьовують нормативи і методи контролю за витратами енергоносіїв, застосовують методи зниження енергоємності виконаних робіт. На кожній із залізниць України працюють штаби з енергозбереження, які розробляють та організовують впровадження організаційно-технічних заходів по енергозбереженню; забезпечують контроль за використанням енергоносіїв та нормування різних напрямків їх споживання.

Укрзалізницею проводяться також заходи із забезпечення зменшення використання котельно-пічного палива на виробництво теплової енергії. З цією метою проводиться реконструкція застарілих котелень з установкою сучасних високоефективних котлів, переведення мазутних котелень для роботи на природному газі та електроенергії, впроваджуються нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії.

версія для друку