українська російська англійська
Україна пропонує свого представника до Адміністративної ради Українського науково-технологічного центру
11.09.2013 | 14:24
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Кабінет Міністрів пропонує призначити першого заступника Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Бориса Гриньова представником України в Адміністративній раді Українського науково-технологічного центру (УНТЦ).

Як повідомив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, це передбачено у відповідному проекті Указу Президента України, який Уряд України схвалив на своєму засіданні 11 вересня 2013 року.

Він зазначив, що Український науково-технологічний центр є першою в Україні міжурядовою організацією, яка діє відповідно до Угоди про створення УНТЦ, укладеною Україною, Канадою, Сполученими Штатами Америки та Швецією від 25 жовтня 1993 року і затвердженої Указом Президента України від 4 травня 1994 року №202. У 1998 році Швецію було замінено Європейським Союзом, отже сьогодні організація керується Канадою, ЄС, Україною та США. Державами-реципієнтами Центру визначено держави ГУАМ: Грузію, Україну, Азербайджан та Молдову.

Згідно з Угодою, кожна із сторін-учасниць призначає одного представника до Адміністративної ради УНТЦ, на яку покладено повноваження, зокрема, щодо керівництва фінансовими справами Центру та затвердження науково-технічних проектів, що реалізуються за підтримки Центру. Кожна із сторін - учасниць угоди представлена в складі Адміністративної ради УНТЦ одним голосом.

Діяльність Центру зосереджена на підтримці наукових проектів у сфері безпеки (міжнародна, інформаційна, енергетична, ядерна, біологічна, екологічна тощо) та сприяє інтеграції української науки у світове наукове співтовариство.

Окрім виконання регулярних проектів, УНТЦ здійснює діяльність у кількох інших напрямках, включаючи такі програми, як пошук партнерів, проведення виїзних презентацій, наукових та практичних семінарів, реалізація партнерських проектів, надання грантів для закордонних поїздок та підтримка патентування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 року №1371 «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна» Держінформнауки визначено центральним органом виконавчої влади, який відповідає за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в УНТЦ.

«Призначивши свого представника в Адміністративній раді УНТЦ, ми забезпечимо ефективну участь нашої держави в діяльності Центру. Це сприятиме захисту національних інтересів України в науково-технологічній сфері та досягненню максимально ефективного розвитку наукового потенціалу України шляхом підтримання взаємовигідного міжнародного співробітництва», - наголосив Володимир Семиноженко.

версія для друку