українська російська англійська
Україна візьме участь в засіданні Комітету СОТ з державних закупівель
11.09.2013 | 18:06
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

7-9 жовтня 2013 року в Женеві відбудеться чергове засідання Комітету СОТ з державних закупівель, у якому Україна візьме участь як країна-спостерігач та країна, яка веде переговори щодо приєднання до Угоди про державні закупівлі. Про це повідомила заступник директора департаменту співробітництва з СОТ та з питань  торговельного захисту Мінекономрозвитку Світлана Зайцева.  

«Угода про державні закупівлі є багатосторонньою торговельною угодою СОТ з обмеженою кількістю учасників. Її мета – забезпечити можливості для відкриття ринків державних закупівель для постачальників товарів та послуг з інших країн-сторін Угоди», - наголосила Світлана Зайцева.

Як пояснила заступник директора департаменту, приєднанню будь-якої країни до цієї Угоди СОТ передує огляд існуючої національної системи державних закупівель країни, і безпосередньо переговори щодо умов доступу на ринки держзакупівель товарів та послуг. Країна визнається офіційно приєднаною до Угоди, коли Генеральному директору СОТ подається відповідний документ, у якому зазначені умови приєднання. Угода набуває чинності на 30-й день з дати подання документу.

Україна набула статусу спостерігача в Угоді про державні закупівлі у 2009 році. Це дало можливість нашій країні офіційно брати участь в усіх засіданнях Комітету СОТ з державних закупівель і мати доступ до всіх офіційних і робочих документів Комітету та країн-сторін Угоди. Започаткування  переговорів було погоджено у 2011 році і тоді ж Україною було надано країнам – членам огляд національної системи державних закупівель. У 2012 році на розгляд до Комітету СОТ з державних закупівель був поданий проект пропозиції України.

Наразі тривають двосторонні переговори між Україною та учасниками Угоди про сфери застосування документу  для нашої країни, щоб досягнути балансу доступу на ринки державних закупівель цих країн. Нагадаємо, що приєднання до Угоди СОТ про державні закупівлі надасть українським компаніям доступ до ринків державних закупівель 43 країн – сторін Угоди. Зокрема до ринку США (обсяг операцій за участю іноземних операторів оцінюється більше ніж 178 млрд. долл. США), ринку Європейського Союзу (352 млрд. долл.), Японії (27 млрд. долл.).

«Переважна більшість положень Закону України «Про здійснення державних закупівель» задовольняє вимогам Угоди. Водночас Мінекономрозвитку звернулось до Європейського банку реконструкції та розвитку з проханням в рамках технічної допомоги здійснити аналіз розбіжностей між українським законодавством у сфері державних закупівель та УДЗ. Результати будуть враховані при подальшому удосконаленні вітчизняного законодавства», - сказав директор департаменту державних закупівель та державного замовлення Андрій Рубан.

Він також нагадав, що в Україні протягом 2012 року замовниками було проведено 139 724 процедури закупівель (з урахуванням лотів), за результатами яких укладено договорів про закупівлю на загальну суму  понад 428 063, 5 млн. гривень.

версія для друку