українська російська англійська
Мінінфраструктури посилить контроль за фінансовим становищем авіакомпаній
12.09.2013 | 10:37
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Задля захисту інтересів та прав пасажирів авіакомпаній Міністерство інфраструктури України та Державна авіаційна служба підготували проект Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності авіаційних перевізників, пов’язаної з перевезенням пасажирів, вантажу повітряним транспортом». Документ містить низку положень, спрямованих на посилення контролю за фінансовим становищем перевізників. Зокрема законопроектом визначено процедуру ліцензування авіаперевізників, порядок здійснення державного нагляду за їхньою діяльністю та вимоги до фінансового становища компаній.

Відтак ліцензію на провадження господарської діяльності з надання послуг із перевезення пасажирів, вантажу повітряним транспортом видаватиме Державна авіаційна служба України на підставі достатніх фінансових ресурсів авіаперевізника. Тобто авіакомпанія, щоб отримати ліцензію, повинна надати Державіаслужбі бізнес-плани, бухгалтерську та статистичну звітність, інформацію про заплановані витрати та прибутки, докладний перелік існуючих та передбачуваних джерел фінансування, опис акціонерів, заплановані звіти про рух грошових коштів та плани ліквідності тощо.

Серед вимог до фінансового становища авіакомпаній - спроможність покриття витрат на свою господарську діяльність протягом трьох місяців без урахування доходу від такої діяльностіаявність достатніх активів (наявних та майбутніх) для забезпечення своєї господарської діяльності протягом наступних 24 місяців (відповідно до фінансової звітності та детального бізнес-плану).

Державний контроль забезпечуватиметься не лише шляхом перевірок підприємств. Авіаперевізників зобов’яжуть щокварталу надсилати до Державіаслужби: фінансову звітність, відомості про кредиторську та дебіторську заборгованість, дані про заборгованість перед українськими аеропортами, Украерорухом, Євроконтролем, а щороку - аудиторський звіт. У разі суттєвих змін – структури власників, реорганізації підприємства, відкриття нових рейсів, експлуатації нового типу повітряних суден – авіакомпанії повинні проінформувати Державіаслужбу, надавши відповідні документи та переглянутий бізнес-план на наступні 12 місяців.

Запровадження такого механізму контролю авіакомпаній дозволить підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку авіаперевезень та надати пасажирам гарантію якісних послуг.

Довідково

Із документом можна ознайомитися на офіційному сайті Мінінфраструктури. Впродовж місяця пропозиції та зауваження до законопроекту можна надсилати за адресою: 01135, м. Київ, пр. Перемоги.14, тел. 351-52-08, факс 351-55-49, e-mail: ovdey@avia.gov.ua .

 

версія для друку