українська російська англійська
Костянтин Грищенко взяв участь в Урочистій академії з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові
12.09.2013 | 11:05
Львівська ОДА

Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко взяв участь в Урочистій академії з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові, що відбулася 11 вересня у Львівській обласній філармонії.

«Напевне для кожного із нас книга була важливим фактором професійного і духовного росту. Для мене, людини, яка майже все життя провела в дипломатії, книга стала тим дороговказом, який допоміг не просто дізнатися хто ти є, але й те, чим ми відрізняємося від інших людей, і що нас об’єднує», - зазначив К.Грищенко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що книга завжди була об’єктом ідеології. Різні тоталітарні режими, перш за все, забороняли книги, намагались нав’язати одну точку зору на різні аспекти нашого життя.

«Однак ми пройшли разом із книгами випробування нового століття, які ще раз можуть показати, що свобода і, в тому числі свобода творчості, є єдиним способом розвитку суспільства, нашого майбутнього, яке ми творимо всі разом, – сказав Віце-прем’єр-міністр. – У майбутньому книги можуть бути різними. Можуть бути електронними, не обов’язково на папері. Але це все одно буде книга, і вона матиме авторів, які вкладатимуть свою душу не у форму, а у зміст. Книга буде надихати так само, як вона надихає нас сьогодні».

Окрім цього, Костянтин Грищенко наголосив, що невипадково Польща цього року є почесним гостем Форуму. «Польща – наш постійний партнер, і як сусід завжди допомагала наблизитись Україні до Європи. Сьогодні ми опираємося на наших друзів із Польщі, щоб у Вільнюсі підписати угоду про Асоціацію євроінтеграції України. Книга – політична, художня, наукова – буде невід’ємною частиною наших спільних зусиль в цьому напрямі».

Костянтин Грищенко привітав усіх із початком роботи ювілейного Форуму, побажав хороших вражень, корисних надбань, творчого процвітання та зачитав вітання від Президента України Віктора Януковича.

 

версія для друку