українська російська англійська
Китайська державна компанія готова взяти участь в проекті будівництва кільцевої дороги навколо м. Києва
12.09.2013 | 11:49
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов провів зустріч з представниками китайської державної компанії China Guangdong Provincial Changda Highway Engineering Co. Ltd, на якій обговорювалась можливість участі компанії в інвестиційному проекті з будівництва кільцевої дороги навколо м. Києва.

В ході зустрічі Ігор Прасолов наголосив, що починаючи з 2011 року відносини між Україною та КНР вийшли на рівень стратегічного партнерства. Так, країни активно співпрацюють в енергетиці, сільському господарстві, транспортній інфраструктурі.

«Уряд України проводить реформи, спрямовані на створення сприятливого клімату для ведення бізнесу в нашій країні, а також для залучення інвестицій у великих масштабах. У зв'язку з цим, ми дуже раді, що китайські компанії проявляють активний інтерес до інфраструктурних проектів, що здійснюються в Україні», - підкреслив Міністр.

У свою чергу представники китайської компанії зазначили, що проекті з будівництва кільцевої дороги навколо м. Києва їх дуже зацікавив, при цьому наголосили, що компанія має великий досвід реалізації подібних проектів в КНР та інших країнах. Так, з моменту створення у 50-х роках минулого сторіччя, компанія побудувала 4 тис. кілометрів автошляхів, в тому числі 800 кілометрів швидкісних доріг. На сьогодні штат компанії налічує більше 50 тис. осіб.

Крім проектів у КНР, компанія на сьогодні реалізує ряд проектів з будівництва доріг, тунелів та мостів в інших країнах, зокрема в Африці та Азії.

Представники China Guangdong Provincial Changda Highway Engineering Co. Ltd також поінформували, що компанія є державною, а тому має певну відмінність від приватних компаній – якщо діяльність приватних компаній в першу чергу орієнтована на отримання прибутку, то діяльність державної компанії орієнтована на реалізацію державної політики в тому чи іншому напрямку. Зважаючи на активний розвиток українсько-китайських економічних відносин, це, на думку представників компанії, є додатковою гарантією ефективного втілення проектів, які компанія може реалізувати спільно з українською стороною.

Також представники китайської компанії повідомили, що стосовно участі компанії в проекті з будівництва кільцевої дороги навколо м. Києва вже проведені зустрічі з керівництвом «Укравтодору» та Мінінфраструктури.

Ігор Прасолов висловив готовність, в рамках своїх повноважень, надати китайській стороні підтримку в реалізації проекту.

«Ми готові приєднатися та сприяти в реалізації цього проекту», - підкреслив Міністр.

 

версія для друку