українська російська англійська
Батьки понад 8 тис. дітей-інвалідів найтяжчих форм захворювань отримують підвищену надбавку з догляду
12.09.2013 | 14:50
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Батьки вже понад 8 тисяч дітей-інвалідів найтяжчих форм захворювань підгрупи А отримують підвищену надбавку по догляду, а понад 1600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, над якими встановлено опіку та піклування, отримують збільшені на 894 грн. виплати. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська, відповідаючи на запитання журналістів щодо реалізації соціальних ініціатив Президента.

«Захист дітей та підтримка сімей з дітьми - один з основних напрямків нашої роботи. Тому в рамках виконання соціальних ініціатив Президента батьки вже понад 8 тисяч дітей-інвалідів найтяжчих форм захворювань підгрупи А отримують підвищену надбавку по догляду за ними. Крім того, понад 1600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, над якими встановлено опіку та піклування, отримують збільшені на 894 грн. виплати. Це передбачено змінами до законодавства, що були розроблені нашими фахівцями та вже набули чинності», - сказала вона.

Крім того, за словами Міністра, на сьогодні по всій Україні вже відкрито 63 відділення денного догляду за дітьми-інвалідами при установах соціальної сфери. «Такі відділення – своєрідні дитячі садки для дітей з особливими потребами. Тут вони можуть знаходитися протягом усього дня, доки їхні батьки на роботі. У відділеннях денного догляду з дітьми працюють вихователі, фахівці з реабілітації, психологи та логопеди», - сказала Міністр.

Особливу увагу Наталія Королевська звернула на забезпечення дітей-інвалідів технічними засобами реабілітації. Так, за 8 місяців 2013 року дітям-інвалідам видали 10 016 одиниць протезно-ортопедичних виробів. Це майже на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Колясок (колесних крісел) дітям-інвалідам за цей період було видано 12 555 штук, що на 134% перевищує показник минулого року.

Наталія Королевська також відзначила, що на виконання соціальних ініціатив Президента Міністерство соціальної політики нині працює над створенням всеукраїнської «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми. Вона дозволить оперативно реагувати на порушення прав дітей, прояви насильства та надавати невідкладну психологічну допомогу. «Ми також працюємо над змінами до законодавства, які дозволять збільшити державну соціальну допомогу на дітей з малозабезпечених сімей. Це сприятиме поліпшенню їхнього соціального захисту», - підсумувала Міністр.

 

версія для друку