українська російська англійська
Українські та американські рятувальники домовилися про співпрацю
12.09.2013 | 16:06
Прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій

12 вересня відбулася зустріч представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та делегації Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Захід було організовано з метою поглиблення співпраці у сфері цивільного захисту.

Гостей привітав заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко: «Приємно відзначити позитивні результати нашої взаємодії, яка враховує нові виклики, що постають перед світом та перед нашими державами зокрема».

Серед прикладів такої співпраці Анатолій Бойко відзначив участь українських рятувальників у щорічних Міжнародних змаганнях «ROUGH & READY», які проводилися з представниками Національної гвардії штату Каліфорнія. Фахівці ДСНС України неодноразово були учасниками міжнародних навчань з цивільно-військового планування на випадок надзвичайних ситуацій, що проводились, зокрема, у країнах Центральної та Східної Європи (Македонія, Румунія, Молдова, Боснія та Герцеговина). Також Анатолій Бойко відзначив активну взаємодію української та американської сторін у рамках підвищення готовності до масштабних спортивних заходів (зокрема чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012») та подякував за сприяння Посольства США у тому, що делегація українських рятувальників мала можливість відвідати Сполучені Штати Америки у листопаді 2012 р. з метою ознайомлення із системою контролю за надзвичайними ситуаціями на прикладі роботи Державної лісової служби США.

Представник штабу Сухопутних військ Армії США Даєна Акуріо наголосила на готовності США до організації та проведення спільних з українською стороною заходів з підвищення рівня підготовки рятувальників до попередження та реагування на надзвичайні ситуації. Вона нагадала, що США запропонували перелік цих заходів і готові узгодити вибір ДСНС України.

«Ми були свідками того, як особовий склад ДСНС України долав наслідки надзвичайної ситуації з весняним снігопадом, і яку роботу ви провели з розчищення автошляхів. Маю сказати, що це гарний приклад роботи. Ваше відомство славиться кваліфікованими кадрами. Навіть коли згадати спільні навчання з НАТО та ЄС, українські фахівці продемонстрували себе як спеціалісти високого рівня», – сказала Даєна Акуріо.

У підсумках зустрічі було досягнуто домовленості про зміцнення співробітництва і подальшу взаємодію між сухопутними військами армії США та особовим складом ДСНС України шляхом реалізації спільних проектів щодо підвищення готовності до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема організації польових командно-штабних навчань, підвищення професійної підготовки пошуково-рятувальних та пожежних підрозділів шляхом проведення семінарів, тренінгів, навчальних та ознайомчих візитів тощо.

версія для друку