українська російська англійська
У столиці зустрілися роботодавці з низки країн Європи та Центральної Азії
13.09.2013 | 10:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

12 вересня 2013 року у столичному готелі «Хайят Редженсі Київ» відбулася зустріч членів Міжнародної організації роботодавців (МОР) з Європи та Центральної Азії.

На заході, організатором якого виступила Федерація роботодавців України, був присутній Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма.

Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання, пов’язані з інтересами роботодавців в умовах сучасних змін на ринку праці.

Зазначимо, що головна мета діяльності МОР – підтримка бізнесу і федерацій роботодавців, а також сприяння збільшенню їхнього впливу на національному рівні шляхом технічної та інформаційної підтримки, наданням рекомендацій та забезпеченням координації глобальної мережі роботодавців.

Під час свого виступу Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма розповів про основні засади співпраці роботодавців з органами влади у контексті покращення якості підготовки молодих спеціалістів та адаптації їхніх професійних навичок до сучасних вимог на ринку праці.

«На сьогодні можна констатувати факт, що з того часу як ми співпрацюємо з Федерацією роботодавців України, ми отримали партнера, з яким вдається плідно співпрацювати, обговорювати подальші спільні кроки у сфері розвитку освіти і найголовніше – знаходити цілковите взаєморозуміння», – зазначив Євген Суліма.

За його словами, яскравим прикладом ефективності спільної роботи слугує Національна рамка кваліфікацій, яку створено відповідно до потреб сьогоднішньої економіки.

Окрім того, Євген Суліма підкреслив, що на сьогодні представники роботодавців залучені у всі експертні групи, де приймаються рішення щодо надання вищим навчальним закладам ліцензій та акредитацій.

«Ми продовжуємо шукати механізми, які дозволили б гнучко та оперативно реагувати на нові запити економіки нашої країни, що на наш погляд є єдиним можливим стратегічним шляхом розвитку освіти», – поінформував Перший заступник Міністра освіти і науки.

Так, на сьогодні Міністерство освіти і науки активно працює над законопроектом «Про професійну освіту», який покликаний значно модернізувати сучасну систему професійної освіти та підняти її престижність серед молоді.

«Ми також розуміємо, що сьогодні потрібно збільшувати державне замовлення на підготовку фахівців інженерно-технічних спеціальностей, ІТ-фахівців, таким же чином підтримувати і робітничі професії – і цей задум поступово реалізовується», – підкреслив Євген Суліма.

Як зазначив Перший заступник Міністра, відповідно до нового законопроекту, у системі вищої освіти України залишаться лише університети та академії, а усі коледжі, технікуми та інші навчальні заклади, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів – перейдуть до системи професійної освіти. «Тобто це той варіант, коли професійна освіта має стати тим самим гнучким інструментом для роботодавців у контексті якісної кадрової підготовки», – наголосив Євген Суліма.

 

версія для друку