українська російська англійська
Микола Азаров: Кожен день дії кабальної газової угоди віддаляє Україну від Росії
13.09.2013 | 11:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кожен день дії кабальної газової угоди віддаляє Україну від Росії. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров у Нідерландах, коментуючи підписану з компанією «Royal Dutch Shell»  операційну Угоду.

«Кожен день, поки діє нерівноправна газова угода з Росією, віддаляє Україну від Росії», - сказав Микола Азаров.

Водночас Глава Уряду підкреслив, що з точки зору стратегічного партнерства тимчасово отримана одностороння вигода не дозволяє будувати довгострокові відносини.

За словами Миколи Азарова, газовий контракт є постійним подразником в українсько-російських відносинах. Тому в України не залишається іншого виходу, ніж як шукати партнерів з диверсифікації поставок енергоносіїв і впроваджувати програми з енергоефективності і енергозаміщення.

Нагадаємо, що 12 вересня 2013 року під час робочої поїздки Прем’єр-міністра України Миколи Азарова до Нідерландів між Урядом України і компанією «Royal Dutch Shell» була підписана Угода про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської площі.

Угода дозволяє фактично з сьогоднішнього дня розпочати роботи «Royal Dutch Shell» в Україні. Відповідно до підписаної Угоди про розподіл продукції на першому етапі «Royal Dutch Shell» вкладе в геологічну розвідку близько 500 млн. доларів, а взагалі інвестиції компанії у промислову розробку і побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд. доларів. У межах Юзівської площі видобуватиметься як традиційний природний газ, так і сланцевий, і газ із щільних піщаників. Перший вільний газ з Юзівської площі очікується в кінці 2014 року.

Юзівська площа знаходиться на території Донецької і Харківської областей. За прогнозами експертів «Royal Dutch Shell», прогнозні запаси газу становлять 3-3,5 трильйона кубометрів газу.

 

версія для друку