українська російська англійська
У Києві відбудеться українсько-нідерландський аграрний бізнес-форум
13.09.2013 | 11:47
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров та представники аграрного бізнесу домовилися активізувати двосторонню співпрацю. Цьому, зокрема, сприятиме проведення в Києві спільного бізнес-форуму.

«Ми домовилися провести у Києві спільний бізнес-форум за участю провідних аграрних компаній Нідерландів і України. Напрацьовані на цьому бізнес-форумі конкретні пропозиції і проекти щодо розвитку овочівництва, молочного тваринництва і ряду інших напрямків, пов’язаних із переробкою продукції аграрного сектору, можуть бути реалізовані на території України», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що перспективною є співпраця з підготовки спеціалістів для галузі АПК. Він додав, що Нідерланди мають хорошу наукову і освітню базу і готові поділитися своїм досвідом. Україна погодилася з такими пропозиціями.

 За словами Миколи Азарова, найближчим часом буде підписана відповідна Угода.

Також перспективною є співпраця між українськими і нідерландськими компаніями із насінництва. При цьому він навів приклад, що в Україні середня врожайність картоплі становить близько 160 центнерів з гектара, а в Нідерландах  – 500 центнерів з гектара.

«Ми маємо величезні можливості для зниження витрат виробництва і розвитку високотехнологічних схем. Тому ми домовилися про таку співпрацю», - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду нагадав, що Нідерланди займають друге місце у світі з експорту сільськогосподарської продукції.

«Це свідчить про надзвичайно високий рівень розвитку сільського господарства. З урахуванням наявних в Україні площ, клімату наша співпраця з Нідерландами для нас є дуже вигідною. Учора я жартома сказав Міністру: якщо ми об’єднаємо зусилля, то разом ми станемо першими у світі.  Нідерланди мріють обігнати за експортом сільськогосподарської продукції Сполучені Штати Америки. Але без нас вони навряд чи це зроблять, а з нами зможуть», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку