українська російська англійська
Схвалено Стратегію залучення міжнародної техдопомоги і співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями
13.09.2013 | 17:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів України схвалив розроблену Мінекономрозвитку із залученням понад 30 органів виконавчої влади Стратегію, яка містить ключові напрями, завдання, очікувані результати виконання завдань для залучення міжнародної технічної допомоги (МТД) і співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) на 2013 – 2016 роки. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Уряду 11 вересня 2013 року.

Стратегія визначає п’ять стратегічних напрямів для залучення ресурсів МТД і співробітництва з МФО на найближчі роки. Це надасть змогу спрямувати ці ресурси на розв’язання ряду пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку України, серед яких: підвищення конкурентоспроможності національної економіки на інноваційних засадах; підтримка структурних зрушень за рахунок розвитку високотехнологічних перспективних секторів та переходу країни до «зеленої» моделі розвитку економіки і промисловості, стимулювання «зеленого» зростання, а також прискорення розвитку та модернізації інфраструктури та транспорту на державному рівні.

Прийняття Стратегії дозволить покращити узгодження МТД та ресурсів МФО з визначеними Президентом та Урядом пріоритетами соціально-економічного розвитку та сконцентрувати ресурси допомоги для вирішення ключових завдань розвитку.

Крім того, реалізація Стратегії забезпечить надання Україні ресурсів МФО та МТД з боку донорів, ґрунтуючись на національних стратегіях розвитку, при цьому дозволить досягти очікуваних результатів та якісних змін у різних сферах економічної діяльності за рахунок використання залучених ресурсів МФО та МТД для забезпечення подальшого економічного зростання в Україні.

За дорученням Уряду Мінекономрозвитку провело ряд консультацій з донорами з питання підготовки проекту Стратегії, під час яких донори позитивно оцінили цей документ, відзначивши системний підхід у визначенні основних напрямів розвитку, в яких Уряд України потребуватиме залучення МТД та ресурсів МФО, - підкреслюють у департаменті співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та координації міжнародної технічної допомоги.

 

версія для друку