українська російська англійська
Микола Азаров: Ми зацікавленні, щоб ЗВТ з СНД реально запрацювала
14.09.2013 | 11:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна зацікавлена, щоб договір про зону вільної торгівлі в рамках СНД запрацював якомога швидше і в повному обсязі.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров у програмі "Шустер Live ".

"Ми дуже зацікавлені, щоб договір про зону вільної торгівлі між країнами СНД запрацював у повному обсязі" , - сказав він.

У цьому контексті Микола Азаров нагадав, що договір про зону вільної торгівлі в рамках СНД був одночасно ратифікований і Києвом, і Москвою. Цей документ, додав він, відкриває рівноправний доступ для українських і російських товарів на ринки обох країн.

У договорі, підкреслив Прем'єр, є один дуже важливий пункт, який стосується трубопровідної системи Російської Федерації: "Згідно з цим пунктом ми можемо напряму замовляти доставку газу з Туркменістану, прокачування нафти".

Микола Азаров зазначив, що російська сторона відстрочила набрання чинності цього пункту, але в 2015 році він повинен запрацювати.

Нагадавши, що чинна газова угода наносить значних збитків Україні, Прем'єр висловив думку, що відносини між державами повинні будуватися виключно на принципі рівноправності.

"І я впевнений, що рано чи пізно ця точка зору буде присутня і в діях керівництва Росії. Ми зуміємо вибудувати взаємовигідні відносини", - сказав Прем'єр-міністр, зазначивши, що Україні та Росії потрібно знайти взаєморозуміння і у питанні повноцінної роботи зони вільної торгівлі з країнами СНД.

 

версія для друку