українська російська англійська
На Чернігівщині реалізують проект із збереження та сталого використання торфовищ
16.09.2013 | 12:24
Чернігівська ОДА

У м. Чернігові відбувся вступний семінар Проекту Європейської комісії – Програми розвитку ООН «Збереження та стале використання торфовищ». Даний Проект є одним із пілотних проектів програми «Clima East», запланований на 4 роки, та покликаний продемонструвати дієвість способів раціонального природокористування для пом’якшення наслідків змін клімату, адаптації до них.

Проект має продемонструвати, як в межах одного ландшафту можна відновити певні ділянки невикористаних деградованих сільськогосподарських торфовищ, розширити площу природоохоронних територій з урахуванням потреб збереження біорізноманіття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування.

 Пілотним регіоном Проекту вибраний Ніжинський район Чернігівщини. Важливим складовим компонентом реалізації проекту є створення на пілотній території природоохоронного об’єкту – регіонального ландшафтного парку. Партнером у реалізації даного напрямку виступатиме Асоціація природоохоронних територій України. Створення регіонального ландшафтного парку дасть змогу підвищити екологічну стабільність території, поєднати охорону та збереження біологічного та ландшафтного різноманіття зі створенням умов для відпочинку, розвитку зеленого туризму та інших видів рекреації.

Практичний підхід до відновлення деградованих торфовищ Чернігівщини, розвиток і збереження біорізноманіття дозволить отримати підвищення прибутковості відновлених земель для місцевих громад, забезпечити стале управління торфовищами. Крім того, виконання проекту дозволить відновити гідрологічний режим територій та зменшити викиди парникових газів на 4-8 тонн з гектару відновленого торфовища.

 

 

версія для друку