українська російська англійська
Вдосконалено порядок перевірок на фондовому ринку
16.09.2013 | 12:44
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на черговому засіданні регулятора затвердила Порядок контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Відповідне рішення було прийнято 10 вересня 2013 року.

«Зазначу, що Комісія вдосконалює умови проведення перевірок з метою підвищення відповідальності, транспарентності та відкритості ведення бізнесу на вітчизняному фондовому ринку, адже це є одними з ключових факторів для його розвитку. Так, документом впроваджено норми для розширення переліку підстав для проведення позапланової перевірки суб’єкта первинного фінансового моніторингу, уточнення порядку дій у випадку продовження строку проведення перевірки, в частині надання доручення із продовженим терміном. Маю надію, що ініціативи регулятора підвищать рівень прозорості та надійності учасників ринку цінних паперів», - повідомив Руслан Машуренко, т.в.о. директора департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР.

Нагадаємо, що вдосконалена редакція документа також передбачає визначення порядку дій у випадку необхідності заміни керівника або членів робочої групи після початку перевірки, доповнення обов’язків суб’єкта первинного фінансового моніторингу та його посадових осіб, зокрема, під час проведення виїзної перевірки, а також встановлення строку проведення позапланової безвиїзної перевірки тощо.

Додамо, що регуляторний акт розроблено відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Найближчим часом даний документ буде направлено до Міністерства юстиції для проходження обов’язкової процедури державної реєстрації.

версія для друку