українська російська англійська
Антирейдерська комісія розглянула близько 70 заяв про захоплення: сума збитків до 1 млрд. грн., - Сергій Арбузов
16.09.2013 | 15:05
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов закликав підприємців, у яких є проблеми з веденням бізнесу в Україні, звертатися до Антирейдерської комісії. Про це він заявив під час першого засідання Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

«У разі підтвердження факту спроби рейдерського захоплення гарантую надання необхідної допомоги», - додав Сергій Арбузов.

За його словами, за час своєї роботи Антирейдерська комісія вже опрацювала близько 70 заяв, розмір збитків у яких від дій рейдерів в цілому оцінюється на суму до 1 млрд. грн.

«Сьогодні ми проводимо перше, в широкому оновленому складі, засідання Міжвідомчої комісії. Не потрібно пояснювати, що це питання державної ваги. У порядку денному - протистояння держави цьому явищу, що загрожує економіці країни і реалізації державних реформ», - підкреслив Перший віце-прем'єр міністр.

Оскільки успіх президентських реформ залежить від інвестиційного клімату в Україні, Уряд зобов'язаний гарантувати інвесторам захист їх прав, недоторканність бізнес-активів, сприятливі умови для розвитку бізнесу, зазначив Сергій Арбузов. «І ці гарантії вимагають від кожного з нас принципової позиції по боротьбі з економічними злочинами», - додав він.

Сергій Арбузов також зазначив, що за останні роки в Україні відбулися тисячі корпоративних конфліктів з використанням рейдерських схем. «Отримання контролю над бізнес-активами здійснюється за допомогою таких схем, як: проведення додаткових емісій, отримання неправомірно прийнятих судових рішень, організація сумнівних акціонерних зборів тощо», -зазначив він.

За словами Першого віце-прем'єр-міністра, сьогодні рейдери все більше використовують корупційні зв'язки. «Президент України Віктор Федорович Янукович неодноразово підкреслював неприпустимість такого явища, як корупція в складі органів виконавчої влади, правоохоронних органів та суддівського корпусу. Жоден випадок не повинен залишатися без реагування. Саме заради досягнення цієї мети Уряд ініціював створення нашої Комісії», - пояснив Сергій Арбузов.

Разом з тим він розповів, що з моменту відновлення своєї роботи Комісія вже опрацьовує звернення і впливає на проблеми, які важливі для інвесторів і для України в цілому. Так, у робочому порядку вже вдалося допомогти корпорації Філіп Морріс, забезпечивши процес реєстрації прав власності компанії в Україні.

Сергій Арбузов також додав, що Комісії вдалося призупинити позбавлення власності у ряду інших інвесторів, як іноземних, так і українських.

 

версія для друку