українська російська англійська
У Чернігові розпочав роботу Міжнародний семінар з питань реабілітації людей з інвалідністю
16.09.2013 | 16:10
Чернігівська ОДА

Сьогодні у Чернігові розпочав роботу Міжнародний семінар на тему «Реабілітація людей з інвалідністю, які потребують високого рівня підтримки». Цей захід ініційовано Міністерством соціальної політики за підтримки Чернігівської обласної адміністрації. У міжнародному форумі взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Директорату з прав людини та антидискримінації Генерального директорату демократії Ради Європи, науковці, фахівці з Великобританії, Республіки Австрія, Франції, регіонів України.

Цей представницький форум проводиться в рамках реалізації Протоколу намірів про співробітництво між Міністерством праці та соціальної політики України та Федеральним міністерством  соціального забезпечення і захисту прав споживачів Республіки Австрії у сфері соціальної політики на 2010-2013 роки.

Під час відкриття голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив особливу важливість цього семінару, спрямованого на вивчення та більш широке розуміння проблем соціального захисту і реабілітації людей з особливими потребами, в тому чисті дітей-інвалідів і молодих людей з інвалідністю.

За словами очільника області, регіон предметно працює над розвитком нових видів соціальних послуг і форм соціальної роботи, адже в області проживає більше 81 тисячі людей з інвалідністю, з яких близько 4 тисяч – діти. Реабілітація дітей проводиться у 4 реабілітаційних центрах, де за перше півріччя цього року 556 дітей-інвалідів отримали різні необхідні процедури.

Протягом двох днів учасники семінару виступатимуть з доповідями, спілкуватимуться та обмінюватимуться думками і напрацюваннями. Обговорюватимуть питання захисту прав людей з обмеженими можливостями, реалізації державної соціальної політики у частині надання реабілітаційних послуг, задоволення потреб людей з інвалідністю, впровадження інноваційних підходів у наданні реабілітаційних послуг тощо.

Під час міжнародного форуму набутим позитивним досвідом поділиться і Чернігівщина, зокрема, в питанні організації комплексної реабілітації дітей-інвалідів. Адже вже два десятиріччя в обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів  використовуються передові методики, завдяки найновішому обладнанню надаються послуги комплексної реабілітації: соціальні, медичні, психологічні, педагогічні.

Окрім цього науковці і фахівці ознайомляться з роботою Чернігівського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», обласного соціального центру матері та дитини «Батьки і дитина разом», обласного центру соціально-психологічної допомоги та театру особливих акторів «Дивосад».

 

 

 

 

версія для друку