українська російська англійська
На Харківщині покращено діагностику мультирезистентного туберкульозу
16.09.2013 | 17:03
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Під час апаратної наради фахівцями Держслужби України соцзахворювань та представниками Харківської та Львівської областей обговорено найбільш актуальні питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Обидві території не відносять до регіонів з високим ураженням захворювань, що є результатом активної роботи спеціалістів та належної організації профілактично-лікувальних заходів. Держслужбою України соцзахворювань здійснено аналіз епідемічної ситуації, взаємодії між службами, кадрового та матеріально-технічного забезпечення та, в ході засідання наради, надано рекомендації для усунення проблемних питань.

Зокрема, було відзначено суттєвий прогрес Львівщини в роботі із залученням населення до послуг консультування й тестування. Однак невирішеним залишається питання поступового надання кабінетам «Довіра», які функціонують на базі кабінетів інфекційних захворювань (КІЗ), статусу самостійних структурних підрозділів закладу охорони здоров’я.  Так, приміром, 23 кабінети «Довіра» працюють в складі КІЗ, а лише 12 кабінетів  - як окремі структурні підрозділи.

За словами Голови Дерсжслужби України соцзахворювань, львівським спеціалістам служби профілактики та боротьби зі СНІДом необхідно вжити заходів для покращення рівня диспансеризації нововиявлених ВІЛ-інфікованих, щоб вчасно розпочинати їх лікування. Це питання тісно пов’язане з відсутністю стаціонарного відділення для лікуванні ВІЛ-інфекції/СНІДу. Його слід розглянути на обласній раді з питань туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та залучити до вирішення керівництво Львівської області.

«Більш широке коло проблемних питань Львівщина має у сфері подолання туберкульозу, особливо у процесі виявлення захворювання на рівні закладів загальнолікарняної мережі та лабораторій першого рівня. Протитуберкульозні лікарні та диспансери Львівської області на сьогодні недостатньо забезпечені умовами для дотримання стандартів інфекційного контролю і розподілу потоків пацієнтів з різними формами захворювання», - пояснила Т.Александріна.

На Харківщині рівень проведення діагностики туберкульозу, зокрема його мультирезистентної форми, за останні роки суттєво покращився. Так, в регіоні частка виявленого стійкого до препаратів туберкульозу становить 24%, тоді як загальноукраїнський показник – 14%. Організація процесів мікробіологічної діагностики туберкульозу в Харківській області на сьогодні може слугувати взірцем для інших регіонів. Крім того, в регіон було поставлено обладнання для генно-мелекулярних досліджень, які здатні виявити стійкість хвороби до усього спектру препаратів.

У сфері протидії ВІЛ-інфекції значними є зусилля регіональних фахівців щодо зниження рівня передачі ВІЛ від матері до дитини. Результатом роботи з профілактики вертикальної трансмісії є зменшення частоти передачі ВІЛ від матері до дитини. Так в 2001 році цей показник становив 5,3%, а в 2012 році знизився до 1,3%.

Слід відзначити високий ступінь прихильності з боку місцевої влади: питання, які стосуються подолання ВІЛ та ТБ перебувають на щотижневому контролі у керівництва області.

версія для друку