українська російська англійська
Уряд розглянув питання підписання Угоди про асоціацію з ЄС
16.09.2013 | 17:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Напередодні засідання Уряду 18 вересня 2013 року, Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів нараду, під час якої були розглянуті робочі питання підготовки до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Зокрема, під час наради була зазначена доцільність вжити додаткових заходів з метою інформування провідних національних компаній, галузевих асоціацій товаровиробників про переваги і можливості поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію. Зона вільної торгівлі відкриває можливості для нарощування експорту до країн ЄС і ними треба грамотно скористатися. Водночас Угода визначає захисні заходи та перехідні періоди, передбачені з метою мінімізації можливих негативних наслідків для вітчизняних виробників, і ці інструменти необхідно використати для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і послуг.

Відповідальність за цю роботу буде покладено на Мінекономрозвитку спільно з Мінпромполітики, Мінагрополітики, Міненерговугілля та Мінінфраструктури.

Також перед зазначеними міністерствами було поставлено завдання опрацювати можливість проведення консультацій з ЄС та РФ, у т.ч. у тристоронньому форматі, з метою ефективного застосування положень Угоди про зону вільної торгівлі з СНД та Угоди про асоціацію з ЄС в частині ЗВТ.

Нагадаємо, що в середу, 18 вересня, Кабінет Міністрів на своєму засіданні розгляне проект Угоди про асоціацію з ЄС.

 

версія для друку