українська російська англійська
На Дніпропетровщині вперше в Україні розпочали робити внутрішньоочні операції без розрізів
17.09.2013 | 12:53
Дніпропетровська ОДА

У Дніпропетровській обласній офтальмологічній лікарні вперше в Україні розпочали застосовувати інноваційний метод внутрішньоочних операцій без розрізів. Хірург діє через невеличкі проколи, зроблені сучасним лазером. Метод вирізняється високою точністю, якої неможливо досягти при механічному втручанні лікаря. Це гарантує безпечність та знижує травматичність операції.

Директор Дніпропетровської офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк розповів, що така операція виконується за допомогою сучасного фемтосекундного лазера. Це обладнання у медичному закладі з’явилося на початку вересня.

«Спеціалісти нашої лікарні постійно стежать за сучасними методиками діагностики та лікування захворювань очей, які з’являються у кращих клініках світу. Фемтосекундний лазер використовується у світі лише два роки. Він дозволяє досягати найвищої точності операції та значно знижує її травматичність, а отже і скорочує період реабілітації пацієнта, - зазначив він. -  Для того, щоб навчитися у повному обсязі використовувати можливості цього обладнання, дніпропетровські лікарі проходили майстер-класи німецьких колег. Тепер інноваційна методика, яка дозволяє повертати чіткість зору навіть у найважчих випадках, вперше в Україні доступна для мешканців нашого регіону».

Методика дозволяє оперувати катаракту, глаукому, короткозорість, далекозорість, астигматизм. Також можливе проведення пересадки рогівки, рівень приживлюваності якої становить 99%.

Першим пацієнтом, якому провели внутрішньоочну операцію без розрізу, став 60-річний мешканець області. За 10 хвилин оперативного втручання хірурги видалили пацієнту глаукому. Наразі радість бачити за допомогою цього методу лікарі повернули вже трьом мешканцям області.

Довідково

Дніпропетровська обласна офтальмологічна лікарня протягом останніх трьох років отримала нове високотехнологічне діагностичне обладнання, яке дозволило суттєво прискорило швидкість діагностування пацієнтів лікарні та підвищити якість надання медичних послуг.

Зокрема, на кошти з обласного бюджету були придбані  комп’ютерний аналізатор поля зору, автоматичний проектор знаків, кисневий вологовідокремлювач, система інтенсивної терапії для новонароджених та ін. З державного бюджету було профінансовано придбання ретинальної камери для раннього виявлення уражень сітківки новонароджених, апарату штучної вентиляції легенів та апарату для анестезії.

Високотехнологічне обладнання дозволяє  лікарям медичного закладу за 1,5 — 2 години поставити діагноз будь-якої складності. До 2010 року на ці заходи витрачалося близько 2 — 3 днів. Проводиться безконтактне та безболісне вимірювання внутрішньоочного тиску для ранньої діагностики глаукоми; оптична когерентна томографія сітківки та зорового нерву, що дозволяє на ранніх стадіях виявляти патології та ураження очей; автоматичний розрахунок штучного кришталика для досягнення найбільшої чіткості зору прооперованих пацієнтів тощо. Впроваджені сучасні оперативні методи лікування очної патології у дітей та дорослих, що значно зменшують хірургічну травматизацію ока та скорочують період реабілітації.

 

 

версія для друку