українська російська англійська
Близько 300 комп'ютерів отримали волинські бібліотеки
17.09.2013 | 14:44
Волинська ОДА

У Волинському регіональному тренінговому центрі, створеному  у 2010 році у рамках програми «Бібліоміст», що в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки, продовжуються навчальні тренінги для бібліотекарів.  Їх мета – підвищити фаховий рівень та набути нових знань з основ комп’ютерної грамотності, роботи в мережі Інтернет, знайти нові форми обслуговування користувачів, виокремити орієнтири інноваційного розвитку бібліотек у співпраці з місцевою владою та громадою.

Упродовж п’яти днів учасники вивчатимуть можливості комп’ютера, починаючи з мишки, клавіатури і закінчивши веб-дизайном та створенням власних електронних ресурсів.

З початку впровадження програми ”Бібліоміст” проведено п’ять раундів конкурсів проектів ”Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Відтак, 83 бібліотеки області стали переможцями, отримавши близько 300 комп’ютерів, принтери, сканери, комплекти мережевого обладнання, а також організовано доступ до Інтернету.

Регіональний тренінговий центр став потужним навчальним осередком  для підвищення кваліфікації бібліотекарів області та безкоштовного навчання користувачів. За два останні роки близько 2 тис. бібліотекарів та 600 користувачів стали його слухачами.

До слова, мешканці села, завітавши до бібліотеки, де є доступ до всесвітньої павутини, зможуть як навчитися користуватися комп’ютером, так і почерпнути важливу інформацію в Інтернеті. Для прикладу, про ефективні технології для роботи на присадибних ділянках.

Програма «Бібліоміст» дає можливість втілювати нові проекти, зокрема для підвищення якості життя в селі, що є одним із пріоритетів Глави держави.

версія для друку