українська російська англійська
Понад 30% українців читають книги з комп'ютерів
17.09.2013 | 18:04
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

На ХХ Міжнародній книжковій виставці «Форум видавців у Львові» були презентовані результати  дослідження «Читання книжок в Україні», яке провела компанія GfK Ukraine.

Дослідження проводилось влітку 2013 року, в ньому взяли участь понад 1000 респондентів з різних регіонів України. Зріз показав, що 51% дорослих прочитали щонайменше одну книгу протягом останніх трьох місяців, а 30%  придбали. При цьому частка покупців книжок за останні 7 років знизилась: у вересні 2006 року вони складали 42%.

Українці стали купувати більше художньої і дитячої літератури і менше наукової, навчальної та довідкової літератури: у 2008 році частка художньої літератури складала 41% порівняно з 18% наукової, тоді як у 2013 році вона становить 52% порівняно з 5% наукової.

30% дорослих читачів мають досвід читання книжок на комп’ютері, але друкована книга залишається вибором № 1. Головною причиною, яка заважає читанню, українці називають брак часу для цього (38% респондентів). Майже половина респондентів зазначають, що читають рідше, ніж хотіли б.

Серед найпопулярніших жанрів літератури — сучасні детективи та любовні романи, твори, написані раніше 50-х рр. 20 століття, сучасні пригодницько-історичні романи та прикладна література. При цьому україномовні книжки обирають лише 25% респондентів. Також дослідження показало, що на зацікавленість людини у читанні впливає отриманий досвід у дитинстві: приклад читаючих батьків, їх «м’яке» привчання до книжок і навіть читання дітям вголос.

Серед сучасних українських письменників, яких опитувані респонденти знають хоча б за ім’ям, на першому місці Ліна Костенко (знають 42%), далі - Ірена Карпа (15%), Василь Шкляр (12%) та Марія Матіос (10%). «Дослідження показало, що наразі немає жодного сучасного українського письменника, якого знає хоча б половина українців, - коментує  президент Форуму видавців Олександра Коваль. - Тому одним із завдань видавців є популяризація українських авторів та підвищення рівня обізнаності суспільства щодо нашої сучасної культури».

 

 

версія для друку