українська російська англійська
Коментар МЗС України у зв'язку з оприлюдненням звіту ООН про застосування хімічної зброї у Сирії
17.09.2013 | 19:51
Прес-служба Міністерства закордонних справ

МЗС України засуджує факт використання хімічної зброї поблизу Дамаска 21 серпня ц.р., що було підтверджено інспекторами ООН у проміжному звіті від 16 вересня ц.р. Україна займає чітку позицію, яка полягає в тому, що будь-яке застосування зброї масового знищення є порушенням міжнародного гуманітарного права, а винні в її застосуванні повинні бути притягнені до відповідальності.

В Україні вітають домовленості, досягнуті за результатами переговорів  в Женеві Міністра закордонних справ Російської Федерації С.Лаврова та Державного секретаря США Дж.Керрі щодо встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю у Сирії та її знищення в якомога стислі терміни. З цією метою мають бути максимально задіяні механізми Ради Безпеки ООН та Організації по забороні хімічної зброї, у Виконавчій Раді якої Україна нині головує.

Сподіваємося, що реалізація зазначених домовленостей сприятиме зниженню існуючого рівня напруження між сторонами збройного конфлікту та його подальшому вирішенню політико-дипломатичним шляхом.

 

 

версія для друку