українська російська англійська
На Рівненщині на програму "Власний дім" цьогоріч зарезервували 2 млн. 250 тис. грн.
18.09.2013 | 10:20
РІВНЕНСЬКА ОДА

Збудувати новий будинок, відремонтувати старий, підвести газ чи інші інженерні мережі. Усе це стало доступнішим завдяки програмі «Власний дім». Скориставшись нею, цьогоріч 10 сімей Рівненщини зможуть побудувати власне житло, а ще 6 родин — придбають його. Окрім того, 90 краян завдяки соціальному проекту газифікуватимуть свої садиби. На реалізацію задумів селян у бюджетах усіх рівнів передбачено 1 мільйон 195 тисяч гривень, повідомив перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Анатолій Юхименко.

Загалом же на фінансування програми «Власний дім» у 2013 році зарезервували 2 мільйони 250 тисяч гривень, з яких 1 мільйон у разі потреби надійде в область із держбюджету, решта — з місцевих скарбниць. Адже нині на Рівненщині готові укладати угоди ще з 20 позичальниками, які планують спорудження власних житлових будинків, добудову незавершених та газифікацію господарств.

Відтак, в області можна придбати квартири за пільговими кредитами не лише у міських багатоповерхівках, які входять до програми «Доступне житло», а й самостійно побудувати будинок у селі. А саме, на створенні рівних можливостей для людей, незалежно від їх місця проживання, наполягає Президент України, підсумував Анатолій Юхименко. За його словами, завдяки бюджетному фінансуванню різних соціальних проектів щодо вирішення житлових проблем, вони наразі однаково доступні як для сільського, так і міського населення.

Довідково:

Кошти за програмою «Власний дім» видають для селян на до 20 років під 3 відсотки річних. Водночас багатодітні родини та молоді сім’ї мають пільги. Так, подружжя, у якому чоловік та дружина — віком до 35 років, можуть отримати кредит до 30 років, а сім’ї, у яких троє і більше дітей до 18 років, не сплачують відсотків. Покращити свої житлові умови в рамках програми «Власний дім» можуть краяни, які проживають у сільській місцевості і працюють у сфері агропромислового комплексу, місцевого самоврядування або системи освіти і охорони здоров'я.

 

версія для друку