українська російська англійська
Запорізьким безхатченкам узимку роздадуть майже 10 тисяч гарячих обідів
18.09.2013 | 17:20
Запорізька ОДА

У рамках експерименту в департаменті соціального захисту Запорізької облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії, на якому розглянуто пропозиції щодо залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг, а саме харчування бездомних громадян узимку. За роботою спостерігали французькі експерти TWINNING проекту «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні», які допомагають наблизити якість соцпослуг в Україні до європейських стандартів.

Суть експерименту полягає в тому, що тепер подавати заявки на надання будь-яких соціальних послуг можуть не тільки бюджетні організації. Раніше цим займалися виключно відділення соцзахисту на місцях.

«Така система роботи дозволить розширити сектор державно-приватного партнерства, активізувати та зорієнтувати недержавний сектор економіки на вирішення соціально важливих питань. Крім того, конкурс надає нам можливість обрати найбільш якісні послуги за помірними цінами, а це відповідає основним завданням Президента України щодо покращення якості життя людей»,  - пояснив заступник голови Запорізької ОДА Андрій Гамов.

З обласного бюджету на харчування бездомних громадян у листопаді – грудні поточного року передбачено майже 100 тис. грн. За підсумками експериментального конкурсу право надавати цю послугу віддано Запорізькій обласній організації Товариства Червоного Хреста.

Так, комплексне гаряче харчування буде надаватись не рідше, ніж двічі на тиждень. Їжа має бути приготовлена з якісних продуктів, а  калорійність такого обіду має складати не менше 1200 кілокалорій. Вартість харчування однієї особи складає 10 грн., дев’ять з яких коштують продукти. Загалом  в області встановлено 16 місць роздачі їжі, а  за два місяці буде роздано 9990 порцій.

 

версія для друку