українська російська англійська
Олег Проскуряков підписав Імплементаційну угоду про перезахоронення радіоактивних відходів
18.09.2013 | 17:36
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

18 вересня 2013 року Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков, як уповноважена особа Уряду, підписав Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм.

Від української сторони взяли участь: Посол, Глава Місії України при НАТО І.О.Долгов, заступник Глави МУН Є.В.Божок, начальник Департаменту міжнародного співробітництва Мінприроди М.Ю.Камаса, заступник Голови Державног агентства України з управління зоною відчуження М.І.Проскура

У церемонії підписання від НАТО були присутні: Генеральний директор Агентства НАТО з питань підтримки (АНП) Майкл Дж. Лайден, заступник помічника Генерального Секретаря НАТО з політичних питань та безпекової політики Дж. Аппатурай, керівник управління реалізації програм АНП Бюлент Тюдеш, постійний представник ФРН в НАТО, Посол Мартін Ердманн, постійні представники делегацій країн-членів та партнерів НАТО.

«Даний документ створює механізм, який дасть можливість Україні вирішити проблеми зберігання та ліквідації сховищ радіоактивних відходів за допомогою країн-членів НАТО. Створює правові підстави для здійснення цілого комплексу заходів з реабілітації колишніх територій військового призначення та перепоховання радіоактивних відходів, що утворилися в результаті здійснення військових програм колишнього СРСР», - зазначив Міністр Олег Проскуряков

Проект розрахований на чотири роки. Основний пріоритет - знешкодження радіоактивних відходів в Україні.

Знешкодження радіоактивних відходів проводитиметься на дев'яти військових об’єктах в Україні.

Радіоактивні відходи в Україні вилучатимуться і вивозитимуться в безпечні місця.

Також зазначена угода є першим кроком у механізмі реалізації проектів щодо утилізації й інших типів військових відходів в рамках спільних програм з НАТО.

«Співпраця між Україною і НАТО має значні перспективи і позитивну динаміку. Важливим є те що вона носить прикладний характер і дозволяє вирішувати конкретні завдання, що стоять перед Україною та країнами-членами НАТО у забезпеченні цілісної безпеки в Європі , невід'ємною складовою якої є екологічна безпека. Упевнений , що наше партнерство і надалі буде розвиватися на благо наших країн», - резюмував Олег Проскуряков.

Міністерство екології та природних ресурсів України в особі Державного агентства України з управління зоною відчуження нестиме відповідальність за виконання Імплементаційної угоди та управління проектами з боку української сторони.

З боку НАТО управління проектами, які будуть виконуватись в рамках Імплементаційної угоди, планується покласти на Федеративну Республіку Німеччина, як на провідну державу з її реалізації.

 

 

версія для друку