українська російська англійська
Україна долучилася до створення стратегії лабораторної діагностики в країнах Східної Європи та Центральної Азії
18.09.2013 | 18:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У столиці проходить триденна нарада-семінар з метою удосконалення національної лабораторної політики та планування стратегічних завдань у цій сфері. Експерти національного та міжнародного рівня обговорюють ключові кроки в напрямку формування якісної лабораторної практики в Україні, а також моніторинг і контроль за дотриманням стандартів.

Результати наради дадуть поштовх розробці в нашій країні проекту стратегії лабораторної діагностики. Досвід та напрацювання України в подальшому стануть частиною регіональної стратегії лабораторної діагностики у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Нараду ініційовано та проведено Держслужбою України соцзахворювань, за підтримки Центрів з контролю та профілактики захворювань США «Center for Disease Control» (CDC) та Асоціації лабораторій громадського здоров’я (APHL).

На актуальності питання впровадження програм і технологій, які поліпшують функціонування лабораторної мережі у сфері протидії соціально небезпечним захворюванням наголосила, відкриваючи нараду, голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.

 «У рамках проекту Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 передбачено створення нової стратегії лабораторної діагностики. Держслужбою України соцзахворювань та низкою партнерських організацій здійснюється робота для врахування міжнародних рекомендацій та нововведень, розробляються заходи з посилення лабораторних ресурсів, стандартизації процесів діагностики, налагодження системи моніторингу та оцінки тощо. Зважаючи на це, надзвичайно важливим на сьогодні є чітке визначення національних пріоритетів та формування стратегічних завдань», – зазначила Тетяна Александріна.

Під час семінару-наради презентовано Стратегічний план APHL, який має сприяти розвитку національних лабораторних мереж. План має шість цілей, серед яких правозахисна та інформаційно-роз’яснювальна діяльність, налагодження партнерства та комунікації, заснування інформаційних лабораторних систем, напрацювання кращих практик та стандартів, підвищення рівня компетенції та розвиток кадрового компоненту. APHL підтримує партнерську взаємодію з метою побудови Міжнародної лабораторної мережі у 25 країнах світу, до яких на сьогодні активно долучається Україна.

Захід проходить як семінар, за участю міжнародних тренерів, які зосередилися на представленні таких навчальних модулів для регіональних фахівців служби профілактики та боротьби зі СНІДом: організаційна структура, управління, використання можливостей персоналу, комунікація та вирішення конфліктів, прийняття рішень, фінансове управління, стратегічне планування. Під час семінару здійснено короткий огляд діяльності для старших медичних співробітників, які братимуть участь у впровадженні, процесах контролю та оцінки стратегічного лабораторного плану.

Учасники ознайомлені з ключовими кроками лабораторної політики, методикою розробки лабораторного та експлуатаційного планів, контролем за виконання зазначених планів, алгоритмами забезпечення ефективної комунікації тощо.

За результатами заходу презентовано типову модель створення національного стратегічного лабораторного плану, його цілей та завдань, вимог до формування робочої групи, яка працюватиме над проектом національного плану та порядку його затвердження.

 

 

версія для друку