українська російська англійська
Едуард Ставицький зустрівся з Послом США Джеффрі Пайєттом
18.09.2013 | 18:55
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

18 вересня відбулась зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України з надзвичайним і повноважним послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєттом.

Під час зустрічі Сторони обговорили питання співробітництва у сфері енергетики та реалізацію в Україні проектів з видобутку нетрадиційних джерел вуглеводнів, у яких беруть участь американські компанії.

Міністр Едуард Ставицький повідомив про ситуацію у галузі та запевнив, що найближчим часом планується підписання Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією Шеврон, а також наголосив, що на сьогодні проект Угоди погоджено та планується, що на сесії Івано-Франківської обласної ради буди прийнято позитивне рішення щодо узгодження проекту Угоди.

Також Міністр поінформував, що на сьогодні триває переговорний процес щодо врегулювання спірних питань стосовно проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Скіфська, між державою Україна та компанією ЕксонМобіл.

Під час зустрічі Сторони обговорили подальші кроки України та США щодо співробітництва в ядерному секторі енергетики, включаючи підвищення безпеки АЕС, подовження термінів експлуатації існуючих реакторів, співпрацю з питань кваліфікації та постачання ядерного палива, а також створення потужностей для зберігання відпрацьованого палива.

Також Сторонами було досягнуто принципову домовленість щодо реалізації в Україні українсько-американського Проекту кваліфікації ядерного палива для України в рамках Міжнародної програми ядерної безпеки.

Міністр висловив переконання у  здійсненні подальших успішних проектів, що сприятиме  впровадженню передових технологій, розвитку торговельних та інвестиційних відносин між Україною і Сполученими Штатами Америки.

версія для друку