українська російська англійська
НКЦПФР нагадує про сплив терміну видачі ліцензій для депозитарних установ
19.09.2013 | 10:14
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) акцентує увагу зберігачів цінних паперів на нагальній необхідності отримання ліцензії на ведення діяльності депозитарної установи.

«Згідно з законодавством, зберігачі цінних паперів, які мають намір продовжувати провадити депозитарну діяльність після набрання чинності Законом України «Про депозитарну системи України», повинні до 12 жовтня 2013 року отримати ліцензію на провадження діяльності депозитарної установи. З початку липня поточного року діє новий порядок видачі ліцензій,  відповідно до якого на розгляд документів для отримання ліцензій відводиться від трьох до шести місяців. У той же час, на жаль, основний масив документів на видачу ліцензій поступає до регулятора тільки зараз», - розповіла Ірина Курочкіна, директор департаменту регулювання депозитарної та розрахунково-клірингової діяльності НКЦПФР.

За її словами, на сьогодні існує 354 зберігача цінних паперів, і тільки 71 з них отримав нову ліцензію.

«Якщо станом на 12 жовтня зберігач не отримає ліцензію депозитарної установи, здійснення ним депозитарної діяльності, а саме депозитарних операцій, не передбачених Положенням про припинення провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.05.2009 № 480, буде вважатися безліцензійною діяльністю, що потягне за собою правозастосування з боку НКЦПФР», - підсумувала директор департаменту.

Зазначимо, що відповідальність за неподання документів в установлені строки та не отриманні ліцензії лежить на зберігачеві.

Планується, що найближчим часом в Комісії із залученням СРО буде проведена нарада щодо обговорення питань, повзаних з ліцензуванням депозитарної діяльності.

 

версія для друку